Aleksander Łukaszenka Białoruś

O tym, że Aleksandr Łukaszenka nie przebiera w słowach – i niestety – także w działaniach, wie każdy. Nikt jednak nie spodziewał się, że z ust dyktatora, panującego na Białorusi padną aż tak ostre słowa. Łukaszenka mówi wprost o III wojnie światowej. 

Aleksandr Łukaszenka reaguje na kolejne sankcje. Ostra odpowiedź białoruskiego przywódcy

Łukaszenka odniósł się publicznie do decyzji władz Wielkiej Brytanii, które są kolejnym krajem, który objął Białoruś swoimi sankcjami. „Bóg z wami. Udławcie się z tymi sankcjami.” – komentuje białoruski dyktator. To jednak nie wszystko, bowiem Aleksandr Łukaszenka posunął się jeszcze o dwa kroki dalej.

„Nic wspólnego z tą Wielką Brytanią mieć nie chcemy. (To) amerykańscy lokaje.” – przyznał Łukaszenka, cytowany przez portal Interia.pl. Białoruski prezydent prosi też o zapanowanie nad emocjami i poszukanie nici porozumienia. Wszystko motywuje ewentualną… III wojną światową, do której inne kraje, jego zdaniem, chcą pchnąć Białoruś i Rosję.

„Posłuchajcie, rozpętacie trzecią wojnę światową. Do tego chcecie popchnąć nas i Rosjan? Chcecie zwyciężyć w tej wojnie? W niej nie będzie zwycięzców, a jeśli będą, to nie będziecie to wy. Dlatego dopóki jeszcze cierpliwie to znosimy, siądźmy do stołu i zacznijmy rozmowę o tym, jak wyjść z tej sytuacji.” – mówił Aleksandr Łukaszenka.

Przypomnijmy, że wraz z Wielką Brytanią, nowe sankcje przeciwko białoruskiemu reżimowi ogłosiły także Stany Zjednoczone i Kanada. Podczas wspomnianej rozmowy z mediami, Aleksandr Łukaszenka otwarcie zaprzeczył też, jakoby białoruskie służby miały bić i torturować przeciwników obecnej władzy. „Większość takich informacji o torturach czy biciu przez milicję to fejki.” – przyznał dyktator.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Czarnoskóry mężczyzna potajemnie nagrał seks z Polką. To, co stało się później, przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Jakimowicz przesadził? Wszystko poszło na żywo. „Miało być śmiesznie, jest żałośnie”
  3. Smutna informacja dla fanów serialu TVP. Kurski zdecydował, że to koniec

Zobacz również: