napad na posterunek

Naprawdę niebezpiecznie robi się w Lubinie. Przedmiotem ataku rozwścieczonych demonstrantów stała się miejscowa komenda policji. Sa nawet pierwsi ranni.

Emocjonalna reakcja na śmierć młodego mężczyzny

Przypomnijmy, iż w piątkowy poranek, tuż obok bloku przy ul. Traugutta, doszło do tajemniczego zgonu 32-letniego Bartka. Młody mężczyzna był narkomanem, który rzekomo zachowywał się agresywnie. Z tego powodu na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji.

Okazuje się jednak, że interwencja policjantów mogła nie do końca przebiegać zgodnie z przepisami. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, że 32-latek był przez mundurowych podduszany. Sporo kontrowersji wzbudza także fakt, iż zdaniem stróżów prawa, Bartek zmarł w szpitalu. Natomiast według posła Platformy Obywatelskiej, Piotra Borysa, było zgoła inaczej. Polityk, powołując się na słowa dyrektora szpitala, stwierdził, że mężczyzna został przywieziony do lecznicy już martwy. Zatem 32-letni narkoman musiał umrzeć w karetce albo jeszcze pod blokiem.

Wątpliwości co do okoliczności śmierci Bartka spowodowały niezadowolenie części mieszkańców Lubinia. W niedzielę pod miejscową komendą policji pojawiło się ponad 100 demonstrantów. Komisariat został obrzucony jajkami. Później w ruch poszły kamienie. Rozemocjonowany tłum krzyczał w stronę funkcjonariuszy policji wulgarne hasła. Mundurowi zostali zmuszeni do użycia gazu łzawiącego. Natomiast wejścia do budynku musieli pilnować policjanci w kaskach.

Niestety, z godziny na godzinę sytuacja pogarsza się. W tej chwili jest naprawdę niebezpiecznie. W stronę policjantów szybują już nie tylko kamienie, ale i koktajle Mołotowa. Mało tego, demonstranci podpalili polewaczkę, którą policja zamierzała rozpędzić agresywny tłum.

Aktualnie cały czas trwają zamieszki. Zaaresztowano już kilku demonstrantów. Niestety sa też pierwsi ranni. „Kilku policjantów jest rannych” – przekazał Wojciech Jabłoński, oficer prasowy dolnośląskiej policji.

Źródło: Super Express

  1. Makabra na autostradzie. Zwłok mężczyzny szukali przez kilka godzin
  2. To koniec. Reprezentant Polski ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej
  3. Nie żyje siedmiu seniorów. Zakazili się nowym wariantem koronawirusa

Zobacz również: