siedmiu seniorów nie żyje
zdjęcie ilustracyjne

Smutne informacje. Nie żyje siedmiu seniorów, którzy pomimo zaszczepienia się, zakazili się nową odmianą koronawirusa. To wariant Kappa, który po raz pierwszy został zdiagnozowany w dalekiej Kolumbii.

Seniorzy z domu opieki zmarli zakażeni koronawirusem Kappa

O wszystkim donosi Polska Agencja Prasowa oraz portal Interia.pl, powołując się na zagraniczne media. Chodzi o dom opieki w Brukseli, gdzie jego siedmiu seniorów zmarło wskutek zakażenia nowym wariantem koronawirusa Kappa. Co gorsza, wszyscy oni byli zaszczepieni przeciwko COVID-19. Znamy szczegóły.

„Zespół wirusologów, który przeprowadził testy w domu opieki w Zaventem koło Brukseli, oświadczył, że mieszkańcy placówki zostali zakażeni odmianą koronawirusa B.1.621 COVID-19, pochodzącą z Kolumbii. W ostatnich tygodniach wykryto go w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie odpowiada za 2 proc. wszystkich infekcji. W Europie do tej pory przypadki takich zakażeń były bardzo rzadkie.” – donosi Interia, cytując PAP.

W tej chwili w Europie dominującym wariantem jest Delta, ale wszystko na to wskazuje, że w naszym kierunku zmierza także Kappa. Jak oświadczyły osoby z kierownictwa domu opieki, w którym zmarło siedmiu seniorów, najpierw doświadczyli oni delikatnych objawów, ale po około dwóch tygodniach, zaczęły się one zdecydowanie nasilać.

Ofiary koronawirusa miały od 80 do 90 lat. Część z nich była w złym stanie fizycznym jeszcze przed zakażeniem się patogenem. Łącznie wariantem Kappa w tej placówce zakaziło się ponad 20 osób, w tym członkowie personelu. Poza wspomnianą siódemką, reszta osób przeszła zakażenie bezobjawowo lub z łagodnym przebiegiem standardowych dla koronawirusa objawów.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Makabryczna odkrycie w polskim mieście. Mieszkańcy są przerażeni
  2. Dziecko z oderwaną główką trafiło do szpitala. Lekarze spotkali się z takim czymś po raz pierwszy
  3. Pojawiło się nowe nagranie z Katowic. Widać agresywnych mężczyzn, atakujących autobus

Zobacz również: