taksówka
Youtube, zdjęcie ilustracyjne

Z pewnością to, co zobaczyły służby ratownicze na autostradzie A4, na długo pozostanie w ich pamięci. W skutek tragicznego zdarzenia zwłoki mężczyzny rozpadły się na fragmenty, których szukano przez kilka godzin.

Mężczyzna nie miał szans na przeżycie

Do makabrycznego wypadku doszło około 1 w nocy z soboty na niedzielę. Na 160 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic, między węzłami Bielany a Wrocław Wschód, życie stracił mężczyzna, kierowca jednego z aut. Okoliczności jego śmierci porażają.

Początkowo nic nie zwiastowało tragedii. Kierowca, będący obywatelem Słowacji, zatrzymał swój samochód na pasie awaryjnym. Niestety, później zrobił coś, czego nie powinien. Mianowicie wyszedł ze swojego pojazdu. Pech chciał, że trafił prosto pod koła nadjeżdżających aut.

Jak nie trudno się domyśleć, samochody pędziły z ogromną prędkością. W końcu poruszały się po autostradzie. Poza tym, kierowcy jechali dość szybko, ponieważ była noc i na A4 panował znacznie mniejszy ruch niż za dnia.

Słowak nie miał żadnych szans na to, aby przeżyć. Jego ciało masakrowały po kolei przejeżdżające auta. W skutek licznych uderzeń zwłoki ofiary zostały rozerwane na wiele kawałków, które znajdowały się na dość sporym obszarze m.in. na przeciwległym pasie. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna – kierowca volkswagena – stanął na poboczu swoim samochodem. Opuścił ten pojazd i wyszedł między prawy pas ruchu a pas awaryjny. Wtedy został potrącony przez osobową toyotę. Następnie potrącił go drugi samochód – opel” – przekazał sierżant sztabowy Paweł Noga z wrocławskiej policji.

Funkcjonariusze policji musieli zamknąć A4, aby móc odnaleźć fragmenty ciała ofiary. Aż do godziny 6 rano w niedzielę przeszukiwano autostradę na odcinku począwszy od miejsca wypadku do punktu poboru opłat w Karwianach.

Na koniec wspomnijmy, iż póki co, nie wiadomo z jakiego powodu słowacki kierowca wyszedł ze swojego auta. Miejmy nadzieję, że pracująca nad sprawą prokuratura wyjaśni przyczyny tego makabrycznego zdarzenia.

Źródło: Fakt, Wirtualna Polska, 24opole.pl

  1. To koniec. Reprezentant Polski ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej
  2. Nie żyje siedmiu seniorów. Zakazili się nowym wariantem koronawirusa
  3. Niebywały skandal na Igrzyskach Olimpijskich. Wyciekło nagranie

Zobacz również: