reprezentant Polski

Stało się to, o czym niektórzy spekulowali już po zakończeniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Nasz reprezentant, doświadczony bramkarz Łukasz Fabiański zdecydował się zawiesić na kołku reprezentacyjne buty. Popularny „Fabian” kończy piękną biało-czerwoną przygodę.

Łukasz Fabiański kończy reprezentacyjną karierę

O wszystkim poinformował profil „Łączy nas piłka” w mediach społecznościowych, który jest głównym źródłem komunikacji, pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a kibicami reprezentacji Polski.

„Łukasz Fabiański kończy reprezentacyjną karierę” – czytamy. „Fabian, dziękujemy za wszystko, to były piękne lata w biało-czerwonych barwach!.” – dodaje „Łączy nas piłka”. I rzeczywiście, Fabiański w barwach reprezentacji Polski wystąpił w 56 spotkaniach. 36-latek choć rozstaje się z biało-czerwonymi barwami, to wciąż będzie kontynuował grę w swoim klubie, West Ham United.

„Zawsze szkoda i smutno jak fantastyczni piłkarze i jeszcze lepsi ludzie decydują zakończyć reprezentacyjną karierę.” – skomentował decyzję Łukasza Fabiańskiego, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Co ciekawe, komentarz Bońka pojawił się na Twitterze wcześniej, niż komunikat o zakończeniu kariery przez Fabiańskiego. Poprzez to ruszyła lawina spekulacji, o kogo chodzi i większość internautów domyśliła się, że za chwilę pojawi się komunikat, że Łukasz Fabiański kończy karierę. Tak też było.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1424325646122115073

Łukasz Fabiański zadebiutował w reprezentacji Polski 28 marca 2006 roku, podczas meczu z Arabią Saudyjską, gdzie wszedł z ławki, zmieniając Jerzego Dudka. Przez większość swojej kariery Łukasz Fabiański musiał pogodzić się w reprezentacji z rolą bramkarza numer dwa. Choć na Mistrzostwa Świata w 2006 roku w Niemczech wygryzł z listy powołanych Jerzego Dudka, a na Euro 2016 bronił w pierwszym składzie, bowiem w pierwszym meczu kontuzji doznał Wojciech Szczęsny.

Z naszej strony przyłączamy się do podziękowań. Łukasz dziękujemy za wszystko, za te ponad 15 lat emocji w biało-czerwonych barwach!

  1. Nie żyje siedmiu seniorów. Zakazili się nowym wariantem koronawirusa
  2. Niebywały skandal na Igrzyskach Olimpijskich. Wyciekło nagranie
  3. Makabryczna odkrycie w polskim mieście. Mieszkańcy są przerażeni

Zobacz również: