Wiadomości TVP Danuta Holecka

O tym, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości, Wiadomości TVP w dużej mierze koncentrują się na krytyce opozycji i chwaleniu rządu, mówi coraz więcej osób. Tym razem główny program informacyjny Telewizji Polskiej kolejny raz na celownik obrał Tuska. Nie może to dziwić, bowiem Donald Tusk jest „gościem” niemal każdego wydania Wiadomości. Jednak to, co stało się tym razem, to niewątpliwie sytuacja bez precedensu.

Wiadomości TVP ostro uderzają w Tuska

„Podwójne uderzenie w Tuska” – tak zatytułowany jest materiał serwisu Teleshow WP, który przyjrzał się ostatniemu wydaniu Wiadomości TVP. Co pewnie Was nie zdziwi, Danuta Holecka i spółka kolejny raz zdecydowała się na krytykę Donalda Tuska. Tym razem jednak wyemitowano nie jeden, a dwa i to z rzędu materiały na temat przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

„Wrócił do Polski, aby stanąć na czele opozycji. Ale jak dotąd Donald Tusk nie przedstawił żadnego programu, ani konstruktywnej propozycji.” – rozpoczęła kolejny raz krytykę Donalda Tuska, Danuta Holecka. „Skupia się na atakowaniu rządu, a komentatorzy regularnie wychwytują polityczne kłamstwa, jakimi posługuje się nowy lider Platformy Obywatelskiej.” – zapowiedziała reportaż, który za chwilę pojawił się na łamach głównego wydania Wiadomości TVP.

Jego tytuł nie był przypadkowy. „Festiwal hipokryzji Donalda Tuska” już zapowiadał, że szykuje się mocne uderzenie w przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. I tak też było. Donaldowi Tuskowi wypomniano podniesienie wieku emerytalnego, mafie VAT-owskie czy aferę z OFE. Wszystko zestawiono z archiwalną wypowiedzią Tuska, w której mówił, że pieniądze z OFE nie są Polaków oraz z aktualną, gdzie tłumaczył się, że to „nieporozumienie”. Drugą z nich puszczono aż trzykrotnie.

Drugi materiał Danuta Holecka zapowiedziała następującymi słowami: „Urodzenie dziecka to dla kobiety bardzo często udręka na najbliższe 20 lat życia. Takie słowa wypowiedział na spotkaniu z wyborcami Donald Tusk i wywołał burzę wśród rodziców. I nie tylko”. Tam również montażysta popisał się dobrym montowaniem wypowiedzi Donalda Tuska.

Trzeba jednak przyznać, że Wiadomości TVP dopięły swego. Skrytykowały Donalda Tuska dość ostro i to dzięki „sprytnym” zabiegom montażowym, zestawiając jego obecne i archiwalne wypowiedzi. Czy to jednak podoba się widzom? Zdania są zdecydowanie podzielone.

źródło: Teleshow Wirtualna Polska

  1. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. To już kolejny, wycofany w tym tygodniu produkt
  2. Usunęli pomnik Jana Pawła II. Księża i wierni protestują, domagając się powrotu
  3. Pijana wiozła dwie trzyletnie córki. Chwilę później potrąciła nastolatkę. To jeszcze nie wszystko

Zobacz również: