Donald Tusk
źródło: YouTube/Janusz Jaskółka

Kolejny szczegół z życia, także politycznego po części, lidera Platformy został ujawniony, co natychmiastowo podłapały media. Otóż mowa o majątku polityka, który jak już powszechnie wiadomo Donald Tusk przepisał na swoją żonę. Presja medialna doprowadziła do pojawienie się jego oficjalnej wypowiedzi na ten temat. A więc co powiedział? 

Odkąd Donald Tusk wrócił do Polskiej polityki jego nazwisko nie znika z medialnych nagłówków. Też nie ma się co dziwić, kiedy jego powrót był sporym zaskoczeniem, a nie do końca jasne intencje nurtowały nie tylko jego opozycję, a całe społeczeństwo. Wiele szczegółów na temat życia politycznego, prywatnego, a także z jego działalności poza Polską nieustannie opisują media.

Tak i tym razem, bowiem zainteresowano się majątkiem Donalda Tuska, który już od kilkunastu godzin robi furorę w sieci. A wszystko rozbija się o to, iż Tusk przepisał kilka miesięcy temu, kiedy polityk jeszcze nie był w Polsce, przepisał majątek na małżonkę. Temat jaki pierwsi „podłapali” dziennikarze Wirtualnej Polski. Pojawiła się wypowiedź na ten temat.

Donald Tusk „oddaje” majątek żonie?

Tak, Donald Tusk przyznaje, iż taką decyzją podjął już jakiś czas temu i doprowadził ją do skutku. Dla wielu sytuacja staje się niejasna i podejrzana. Nie jest to jednak nowością zwłaszcza w świecie polityki czy biznesu. Jednak fakt, że chodzi to o samego Donalda Tuska dodatkowo zaognia sytuację. Pytanie co takiego odpowiedział on sam, kiedy dziennikarz WP zapytał go tę kwestię.

Co ważne, to sam Donald Tusk podał taką wiadomość do informacji publicznej. Zawarł to w oświadczeniu, które pojawiło się w sobotę w mediach społecznościowych. To z kolei dodatkowo wszczęło dyskusje wśród Polaków na temat intencji takiego kroku Donalda Tuska. On sam tłumaczy je publicznie.

Co mówi Donald Tusk na temat swojego majątku?

Przede wszystkim mówi, iż nie skupiało się to wokół ukrywania czegokolwiek. Deklaruje, iż jego jedynym zamiarem było zabezpieczenie rodziny. „Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny, a nie ukrycie czegokolwiek” – oświadczył w rozmowie z WP.pl.

„Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia” – mówił Tusk.

Donald Tusk dodatkowo zaznaczał, iż jego majątek jest jawny oraz, że było tak niezmiennie od 20 lat. „Były wielokrotnie publikowane w moim oświadczeniach majątkowych i we wszystkich możliwych mediach w Polsce. Nic tu się nie zmieniło” – podał lider PO.

źródło: RMF24.pl

  1. Donald Tusk ma problem. Polacy pokazali, co o nim myślą
  2. Donald Tusk będzie premierem? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń
  3. Wielkie starcie w Platformie Obywatelskiej? Tusk ma nowego konkurenta

Zobacz również: