Donald Tusk do Łukaszenki

Wygląda na to, że tylko na chwilę zanosiło się na względny spokój w szeregach Platformy Obywatelskiej. Kiedy w mediach zaczął pojawiać się temat powrotu Donalda Tuska, coraz częściej było słychać, że Borys Budka ustąpi miejsca byłemu przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej. I choć rzeczywiście, te wieści znajdują coraz częstsze potwierdzenie, to Donald Tusk wcale nie musi mieć usłanej różami drogi na szczyt w PO. Pojawił się mocny kontrkandydat. A to może oznaczać jedno – kolejną, polityczną burzę w Platformie, której ta partia może zwyczajnie nie przetrwać.

Donald Tusk jednak nie zostanie liderem PO? Ma nowego kontrkandydata

W mediach pojawiły się informacje, że w najbliższym czasie kierownictwo Platformy Obywatelskiej może zorganizować powszechne wybory na przewodniczącego partii. Co ciekawe, Donald Tusk ma mieć kontrkandydata. I nie będzie nim Borys Budka, który mierzy się z zamiarem wycofania się w głąb partii. Chrapkę na przewodnictwo w Platformie Obywatelskiej ma za to… Rafał Trzaskowski.

„Jeżeli Borys Budka zrezygnuje, to jestem gotów wziąć odpowiedzialność za PO.” – przyznał otwarcie urzędujący Prezydent Warszawy. To oznacza, że Rafał Trzaskowski stawi czoła Donaldowi Tuskowi, o którego chęci powrotu na czoło Platformy Obywatelskiej mówi się od co najmniej trzech tygodni.

Pojawił się już nawet scenariusz, jak ma wyglądać powrót Donalda Tuska, ale zaburzyć może go właśnie Trzaskowski, który bądź co bądź, w partii cieszy się sporą popularnością i wszyscy pamiętają jego dobry wynik w wyborach prezydenckich. „Tusk zostanie wybrany na wiceprzewodniczącego w miejsce Ewy Kopacz, a następnie jako najstarszy wice będzie pełnił obowiązki szefa partii, gdy Budka złoży rezygnację.” – donosi Interia.pl. Niewykluczone jednak, że tak, jak spekulują media i polityczni komentatorzy, ten plan przez Rafała Trzaskowskiego legnie w gruzach, a to może jeszcze bardziej pogłębić konflikt w Platformie Obywatelskiej.

źródło: PAP, mat. prasowe, media społecznościowe, Interia.pl

  1. Nowy lek na koronawirusa. To zaskakujące, ale ma 97% skuteczności. Antyszczepionkowcy chętnie sięgną po niego?
  2. Dostałeś takiego SMS-a? Uważaj, to oszustwo! Znany portal internetowy ostrzega
  3. Emerytka chciała zabić własnego kota. Niewyobrażalne co wymyśliła seniorka

Zobacz również: