koronawirus

Czy nowy lek na koronawirusa będzie rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy przeciwni są szczepieniom na COVID-19? Lekarstwo wykazało zaskakująco wysoką skuteczność, która ma sięgać 97%. Choć obecnie stosowane jest wyłącznie w jednym kraju, to już pozostałe, w tym Polacy bacznie przyglądają się temu rozwiązaniu.

Co wiemy o nowym leku na koronawirusa?

Nowe rozwiązanie może wkrótce podbić świat. „U ponad 97 proc. chorych na COVID-19 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) wykazano poprawę w ciągu co najmniej pięciu dni po zastosowaniu Sotrovimabu.” – czytamy na łamach portalu Interia.pl.

Ten lek stosowany jest w rzeczonym kraju już od blisko dwóch tygodni i jak donoszą lekarze oraz media, przynosi świetne rezultaty. Lek otrzymało już blisko 650 pacjentów. „Sotrovimab stosowany jest w tym kraju w ciężkich przypadkach Covid-19 u dorosłych, kobiet w ciąży i dzieci w wieku powyżej 12 lat, u których występuje ryzyko pogorszenia objawów.” – czytamy.

Całkiem możliwe, choć nie potwierdzono jeszcze tego oficjalnie, że lekarstwo działa przeciwko wszystkim przypadkom koronawirusa. „Między 16 a 29 czerwca podano go 658 pacjentom z Covid-19, z których około 59 proc. miało 50 lat lub więcej. Chorzy otrzymujący Sotrovimab w stolicy ZEA, Abu Zabi, należą do grup ryzyka z powodu chorób współistniejących, takich jak otyłość, rak, choroby nerek, choroby płuc, choroby układu krążenia, cukrzyca, nadciśnienie i alergie.” – czytamy w szczegółach wspomnianej publikacji.

Czy Sotrovimab ma szansę odmienić obliczę walki z pandemią koronawirusa? Niewykluczone. Jednak na ostateczne osądy warto poczekać. Wiele już było leków, które miały wykazywać cudowne właściwości, a jak się skończyło wiemy. Mamy nadzieję, że działanie Sotrovimabu potwierdzi się nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale tez w innych krajach.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Beata Tadla zdobyła się na poruszające wyznanie. Dziennikarka uczyniła to dla szczytnej sprawy
  2. Maryla Rodowicz czuje się wyczerpana. Gwiazda liczyła na zupełnie inną decyzję warszawskiego sądu
  3. Emerytka chciała zabić własnego kota. Niewyobrażalne co wymyśliła seniorka

Zobacz również: