Donald Tusk ma problem

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie jest z całą pewnością taki, jak sobie były przewodniczący Rady Europy wyobrażał. O ile Platforma Obywatelska zyskała nieco w sondażach, to jednak zaufanie do Donalda Tuska jest bardzo… marne. „To może oznaczać chwilowy skok poparcia dla PO, które już wkrótce będzie pikować ostro w dół” – czytamy w komentarzach politologów w mediach społecznościowych.

Ten sondaż pokazał, co Polacy myślą o Donaldzie Tusku

Donald Tusk ma kolejny problem. Być może wpływ na to ma fakt, że do tej pory zaprezentował za mało konkretów, a całą swoją, nazwijmy to „kampanię” skupia wokół ostrej krytyki Prawa i Sprawiedliwości. Polacy przestali ufać Donaldowi Tuskowi, co dokładnie pokazuje najnowszy sondaż IBRiS-u dla Rzeczpospolitej.

Aż 54,3% badanych wskazało, że powrót byłego Premiera Rzeczypospolitej Polskiej wpłynie źle na polską scenę polityczną, z czego aż 32,5% twierdzi, że jest to bardzo zły powrót. Tylko 14,8% pytanych odpowiedziało, że „będzie bardzo dobrze”. Jak widać po tym sondażu, Donald Tusk ma o czym myśleć.

Zwłaszcza, że jeden z poprzednich sondaży także nie dał oczekiwanych dla Donalda Tuska wyników. W połowie lipca w badaniu CBOS wyszło, że Donaldowi Tuskowi ufa jedynie 29% Polaków. Szybko może zatem się okazać, że ten, który miał zbawić Platformę Obywatelską, doprowadzić do wielkiego zjednoczenia opozycji i odebrać władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości, może okazać się sporym niewypałem. I odbijać się Platformie Obywatelskiej czkawką jeszcze przez kolejne lata. Zwłaszcza, że Tusk nie ma też poparcia u stale rosnącego na sile w szeregach Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

źródło: Onet, IBRiS, Rzeczpospolita

  1. Adam Niedzielski kłamie? Jednoznaczne słowa członka Rady Medycznej
  2. Dramat na wakacjach. Nie żyje 10-latka. Prokuratura bada okoliczności
  3. Kontrowersyjne, a może jednak rzeczowe podejście Roberta Makłowicza do polskiej kultury? Zobacz, co powiedział

Zobacz również: