Mateusz Morawiecki

Dziennikarze portalu Interia.pl ustalili, że w rządzie Prawa i Sprawiedliwości szykuje się małe trzęsienie ziemi. Wkrótce stanowisko ma stracić jedna osoba. Wszystko w rozmowie z rzeczonym portalem potwierdza bliski współpracownik Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego. Wiadomo, kto ma zostać zdymisjonowany.

Lada moment dymisja w rządzie Prawa i Sprawiedliwości?

Takie ustalenia poczynili dziennikarze Interii. W materiale opublikowanym w tym portalu internetowym czytamy, że stanowisko wiceministra rozwoju, pracy i technologii ma stracić Anna Kornecka z Porozumienia.

U podstaw tej decyzji stoi ostra krytyka Polskiego Ładu ze strony Korneckiej. „Decyzja w sprawie dymisji Anny Korneckiej praktycznie już zapadła, wiceminister najprawdopodobniej opuści rząd w tym tygodniu.” – wyjawił Interii jeden z bliskich współpracowników Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego.

Doniesienia te poniekąd potwierdził także rzecznik rządu Piotr Mueller. Choć nie mówił on wprost o planach czy podjętej decyzji w sprawie dymisji wiceminister, to jednak to, co przyznał dziennikarzom jest jednoznaczne. „Jestem zaskoczony wypowiedziami pani wiceminister Korneckiej, które mają charakter nierzetelny, jeśli chodzi o projekt związany z podatkami.” – mówił w stanowczych słowach rzecznik rządu. Po wszystkim dodał, że Mateusz Morawiecki jest oburzony wypowiedziami Anny Korneckiej. Nie chciał jednak ani potwierdzić, ani też zaprzeczyć doniesieniom Interii na temat jej dymisji. „Jeśli zapadną jakieś decyzje personalne, poinformuje o tym w oddzielnym komunikacie.” – uciął temat rzecznik rządu.

Niemniej jednak bliska osoba z otoczenia Mateusza Morawieckiego potwierdziła Interii, że temat jest już przesądzony. W tym tygodniu wiadomość o dymisji Anny Korneckiej ma zostać podana do wiadomości publicznej. Jak zareaguje na to Jarosław Gowin? Czy kolejny raz wstrząśnie rządem? Wydarzyć może się dosłownie wszystko…

źródło: Interia

  1. Zderzenie pociągów. Nie żyją co najmniej dwie osoby, kilkadziesiąt jest rannych
  2. Donald Tusk będzie premierem? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń
  3. Wariant delta i szczepionki? Naukowcy publikują druzgocące dane

Zobacz również: