zdjęcie ilustracyjne, fotomontaż

Ta wiadomość obiega kraj w tempie błyskawicy. Okazuje się, że w godzinach porannych, w Gdańsku w jednym z parków miejskich przy Alei Zwycięstwa doszło do próby gwałtu na kobiecie. Policja nie ujawnia szczegółowych informacji, o który park konkretnie chodzi, a wiadomo, że w tej okolicy znajduje się ich kilka. Najważniejsze jednak, że mundurowi ujęli podejrzewanego o usiłowanie gwałtu.

Spędzi trzy miesiące w areszcie za próbę gwałtu

Sąd zadecydował o trzymiesięcznym, tymczasowym areszcie dla 24-letniego mieszkańca Gdańska, który w jednym z parków przy Alei Zwycięstwa próbował zgwałcić mieszkankę Gdyni. Poniżej zaznaczamy rejon w którym doszło do próby gwałtu. Znamy też więcej szczegółów.

gwałt w Gdańsku
Google Maps

Sprawca został zatrzymany dzięki szybkiej akcji policji i pomocy, którą przyniosły w tym przypadku czujne kamery monitoringu miejskiego. Teraz 24-latek, który jest tymczasowo aresztowany, czeka na sprawę w sądzie. Za usiłowanie gwałtu może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Do próby gwałtu doszło w sobotę rano, a dyżurny natychmiast po otrzymaniu takiej informacji, wysłał na miejsce najbliższe patrole policji. „Kryminalni ustalili, że sprawca zaatakował 30-letnią kobietę, która szła do pracy. Na jej krzyki zareagował przypadkowy przechodzień, który spłoszył napastnika.” – informują gdańscy mundurowi.

Policjanci przystąpili wówczas do intensywnych działań. Sporządzili portret pamięciowy mężczyzny oraz zrekonstruowali wydarzenia feralnego poranka. Na całe szczęście, wkrótce później z policją skontaktował się operator miejskiego monitoringu, który na kamerach zauważył podejrzewanego o gwałt mężczyznę. Trop okazał się trafny. „Na miejsce natychmiast pojechały policjantki kryminalne z Wrzeszcza, które zatrzymały podejrzanego 24-latka z Gdańska.” – czytamy na stronie gdańskiej policji.

Dzięki zebranym dowodom udało się przedstawić mężczyźnie zarzut usiłowania gwałtu. Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym, a później, grozi mu nawet 12 lat więzienia. Na całe szczęście, dla kobiety skończyło się na strachu, ale surowy wyrok powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich, którym przez myśl przejdzie podobny pomysł. Mamy nadzieję, że wygra sprawiedliwość.

źródło: policja, media

  1. Nie żyje znany polityk Platformy Obywatelskiej. Był jednym z jej założycieli
  2. Elżbieta Witek atakuje przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Mówi o braku honoru
  3. Dziwne słowa Jackowskiego o Kaczyńskim. Ma do tego dojść późną jesienią

Zobacz również: