zakaz handlu w niedzielę

W przestrzeni publicznej trwa żywiołowa decyzja, co powinien zrobić rząd. Czy zakaz handlu w niedzielę powinien zostać wycofany albo złagodzony, poprzez dołożenie kolejnych niedziel handlowych? Pojawiają się takie pomysły. Jednak, wszystko wskazuje na to, że rząd zamierza podążyć zupełnie w odwrotnym kierunku. Jak wyjawił jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości, już szykowane są przepisy zaostrzające zakaz handlu w niedzielę.

Zaostrzą zakaz handlu w niedzielę. Nie ma już odwrotu

Wygląda na to, że tylko kwestią czasu jest wprowadzenie ostrzejszych przepisów, dotyczących zaostrzenia handlu w niedzielę. Tak wynika z wypowiedzi Janusza Śniadka. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, cytowany przez Polską Agencję Prasową, wyjawił, że stosowny projekt ustawy lada moment trafi do Sejmu. Wiadomo, czego dotyczy.

  • Nici ze zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Rząd planuje go jeszcze zaostrzyć.
  • Część sklepów nie będzie mogła omijać prawa, tak, jak robi to w tym momencie.
  • Wyznacznikiem będzie źródło i wysokość przychodów na działalność pocztową.

„Projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, którego celem byłoby uszczelnienie zakazu, jest już w Sejmie i czeka na nadanie numeru i podpis pani marszałek.” – przyznał otwarcie Janusz Śniadek, gasząc nadzieje wszystkich tych, którzy liczyli na złagodzenie zakazu handlu. Poznaliśmy także szczegóły nowelizacji ustawy.

TYM ŻYJE POLSKA: Nowe wieści w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. Policja ostrzega mieszkańców regionu i wyznacza nagrodę pieniężną

Śniadek mówi otwarcie, że w niedziele niehandlowe i święta otwarte będą mogły być wyłącznie te placówki handlowe, w których działalność pocztowa przynosi co najmniej 50% przychodu. Jak to zamierza kontrolować? „Zostanie wprowadzony obowiązek prowadzenia ewidencji, pokazującej, jakie są przychody z tej przeważającej działalności, a jakie z pozostałej.” – tłumaczy polityk. Kontrolowaniem rejestru a także przestrzegania przepisów po znowelizowaniu ustawy ma zająć się Państwowa Inspekcja Pracy.

źródło: PAP, Interia.pl

  1. Prof. Krzysztof Simon w ostrych słowach. „Gwiżdżę na to wszystko, proszę Pana”
  2. To miał być prosty zabieg. 23-latka nie żyje. Rusza śledztwo pod kątem błędu lekarskiego
  3. Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę, podejrzewanego o morderstwo. Ukrywał się w… garażu

Zobacz również: