Jan Maria Jackowski, senator PiS
fot. Youtube

Czy Prawo i Sprawiedliwość straci siły w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej? Po słowach senatora Jana Marii Jackowskiego wszystko jest możliwe. Z ust doświadczonego już polityka padły bardzo ostre słowa w stronę partii oraz jej kierownictwa. Niektórzy aż mogą przecierać oczy ze zdziwienia…

Jan Maria Jackowski o braku szacunku dla ludzi w Prawie i Sprawiedliwości

Najnowszy wywiad z Janem Marią Jackowskim ukazał się na jego oficjalnej stronie internetowej. Rozmowa w dużej mierze poświęcona jest wewnętrznej sytuacji w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Co tu dużo mówić, Jackowski zdecydował się na ostrą krytykę.

„Brak współudziału w podejmowaniu decyzji, brak elementarnego uznania dla ciężkiej pracy szeregowych posłów i senatorów, którzy w terenie robią bardzo wiele dla Prawa i Sprawiedliwości, a są traktowani przez kierownictwo tak, jak są traktowani. (…) Trudno zmobilizować ludzi do działania, do zaangażowania, jeśli ci uważają, że kierownictwo partii ich nie szanuje. Oni de facto w takiej sytuacji nie szanują też kierownictwa.” – wskazuje Jan Maria Jackowski na główny problem w Prawie i Sprawiedliwości.

Senator dostrzega go tak bardzo, że nie wyklucza, że takie nastroje mogą doprowadzić do porażki wyborczej w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Jan Maria Jackowski nie ma też wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość psuje się przez szerzący się w partii nepotyzm. Ten, po ostatnich deklaracjach Jarosława Kaczyńskiego, zamiast odejść w niepamięć, ma się bardzo dobrze.

„PiS zawsze deklarował, iż będzie walczył z nepotyzmem, za to krytykowaliśmy naszych poprzedników i to nie tylko z obozu PO-PSL, ale także z SLD, czy z AWS-u. Mówiliśmy, że w momencie, kiedy PiS dojdzie do władzy, będzie inaczej. Okazuje się, że wcale inaczej nie jest. Z jednej strony padają takie, a nie inne deklaracje, z drugiej – opinia publiczna codziennie dowiaduje się o jakichś nowych faktach i powiązaniach personalnych, rodzinnych osób, które znajdują atrakcyjne zatrudnienie w sektorze publicznym, a są związane z politykami obecnego obozu władzy.” – mówi wprost senator PiS.

źródło: janmariajackowski.pl

  1. Jest wyrok w sprawie znieważenia prezydenta Dudy. Zaskakująca decyzja sędziego
  2. Nowe wieści w sprawie poszukiwań Jacka Jaworka. Policja ostrzega mieszkańców regionu i wyznacza nagrodę pieniężną
  3. Nie żyje polska piosenkarka. Najpierw przeszła zawał, a następnie wylew

Zobacz również: