politycy PiS na czerwonym świetle
TVN24, Twitter

Nagranie wideo puszczone na łamach TVN24 i podane dalej na Twitterze przez Michała Szczerbę budzi sporo kontrowersji. Część internautów pyta wprost, czy w Polsce są równi i równiejsi wobec prawa, a polityk Koalicji Obywatelskiej domaga się surowych konsekwencji względem posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy jawnie, na oczach policjantów złamali prawo.

Arkadiusz Mularczyk i Marek Ast z PiS przechodzą na czerwonym świetle na… oczach policjantów

Michał Szczerba opublikował na Twitterze fragment nagrania, które wyemitowała stacja TVN24. Widzimy na nim, jak Arkadiusz Mularczyk i Marek Ast po opuszczeniu gmachu Trybunału Konstytucyjnego przechodzą na czerwonym świetle. Wszystkiemu, jakby nigdy nic, przygląda się… policja.

„Jakby można było zabezpieczyć monitoring (…) Proszę to potraktować jako oficjalne zgłoszenie wykroczenia.” – apeluje na Twitterze Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej. Całą sytuację można zobaczyć poniżej.

W tej sprawie Michał Szczerba porozmawiał też z Gazetą Wyborczą, gdzie nie ukrywa, że posłowie PiS powinni zostać ukarani na miejscu mandatami. „W przypadku braku przyjęcia mandatu policja powinna wysłać wniosek do marszałek Sejmu o uchylenie immunitetu posłów w celu umożliwienia ukarania. Obydwaj zasiadają w neo-KRS, tym bardziej powinny obowiązywać ich wysokie standardy. To był obrzydliwy pokaz buty i bezkarności” – wyjawił Szczerba.

Do sprawy odniósł się już Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. Przekazał, że materiał wideo został przekazany do wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji w celu analizy i przeprowadzenia ewentualnych czynności. Jak myślicie czy posłowie PiS zostaną ukarani?

źródło: Gazeta Wyborcza, TVN24, Twitter, CAI24.pl

  1. Poszukiwany Jacek Jaworek był widziany w sklepie? Policja komentuje nowe doniesienia
  2. Rząd szykuje dodatkowe pieniądze dla emerytów. Jednak nie każdy się na nie załapie
  3. Masowo rozsyłają wezwania do zapłaty. Sprawdzamy, o co chodzi

Zobacz również: