Paweł Grzesiowski
fot. Youtube

Coraz gorsze prognozy mają dla nas eksperci, jeśli chodzi o czwartą falę koronawirusa w Polsce. Już wcześniej ostrzegali przed nią czy to Adam Niedzielski czy Mateusz Morawiecki. Teraz z kolei głos zabrał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej. Jego opinia, co tu dużo ukrywać, nie napawa optymizmem.

Paweł Grzesiowski z pesymizmem spogląda na czwartą falę koronawirusa

Niestety, ale trudno szukać optymizmu w słowach eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej. Paweł Grzesiowski jest przekonany, że niestety, ale szczepienia nie uchronią nas przed kolejną falą koronawirusa. Jak wylicza Grzesiowski, wystarczy jedna chora osoba, żeby zakazić pięć czy nawet osiem kolejnych osób.

Grzesiowski zwraca uwagę na problem słabo zaszczepionych regionów Polski. W rozmowie z Interią, ekspert spodziewa się, że to właśnie tam, wirus wywoła kolejną falę, która będzie rozprzestrzeniała się niezwykle szybko.

„Jeśli mamy słabo zaszczepione regiony w Polsce – jak ściana wschodnia czy południowy wschód, to wirus bardzo szybko wywoła w nich kolejną falę. (…) Będą obłożone szpitale, a zgonów zanotujemy tak dużo jak jesienią 2020, a może i więcej, bo według naukowców z Indii wariant Delta jest bardziej zjadliwy.” – nie owija w bawełnę Paweł Grzesiowski.

„Tam będzie rzeź, nic innego nie może się wydarzyć.” – dodaje Grzesiowski, spoglądając na małą liczbę szczepień w małych miasteczkach i gminach. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej podkreśla, że wariant Delta wymaga niesamowitej czujności i kontroli. Także noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach użytku publicznego. I kto wie, czy nie powrotu do kolejnych obostrzeń.

źródło: Interia.pl, Onet.pl

  1. Marta L., liderka Strajku Kobiet trafi na osiem lat do więzienia? Prokurator skierował akt oskarżenia
  2. Gigantyczne pieniądze na koncie Donalda Tuska. Zarobił miliony, a co miesiąc wciąż otrzymuje kilkadziesiąt tysięcy złotych
  3. Zaginęła 20-letnia Magdalena. Policjanci prowadzą intensywne poszukiwania kobiety

Zobacz również: