Marta Lempart
fot. Youtube

Czy jedna z liderek Strajku Kobiet, Marta L. oraz jej dwie koleżanki trafią za kratki? Chodzi także o Klementynę S. oraz Agnieszkę C.-F. Akt oskarżenia przeciwko kobietom skierowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Grozi im aż do 8 lat więzienia!

Przywódczynie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet trafią do więzienia?

O wszystkim poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Agnieszka Skrzyniarz. Chodzi o to, że Marta L. i jej dwie koleżanki miały sprowadzić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodować zagrożenie epidemiologiczne. „Zarzut obejmuje sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego w postaci możliwości zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 poprzez organizację i prowadzenie marszy w październiku, listopadzie oraz grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy.” – wyjawiła Agnieszka Skrzyniarz.

To jednak nie jedyny zarzut dla Marty L., która uznawana jest za przywódczynię Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. „Marta L. została ponadto oskarżona o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie popełniania przestępstw polegających na niszczeniu fasad budynków kościołów oraz złośliwym przeszkadzaniu publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła.” – przekazała mediom rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz powodowanie zagrożenia epidemiologicznego grozi do ośmiu lat więzienia.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Ale awantura w Sejmie! Posłanka Prawa i Sprawiedliwości aż opuściła posiedzenie
  2. Gigantyczne pieniądze na koncie Donalda Tuska. Zarobił miliony, a co miesiąc wciąż otrzymuje kilkadziesiąt tysięcy złotych
  3. Trwa wielka obława na podejrzanego o morderstwo. Nie żyje 39-latka

Zobacz również: