źródło: YouTube/SE

PiS najwyraźniej ma się czego obawiać. Wedle ostatnich, sondażowych doniesień dwie największe opozycje Prawa i Sprawiedliwości – KO i Polska 2050 osiągnęły w ostatnich badaniach całkiem imponujący wynik.

I możemy już to zauważyć – obawy Prawa i Sprawiedliwości wydają się być widoczne chociażby po ostatnich działaniach mediów publicznych. Czymże jednak byłaby polityka bez rywalizacji? Na pewno nie tym samy. Tym bardziej sytuacja staje się ciekawa, bowiem rządząca partia zyskała nie jednego, a już dwóch silnych rywali. Ostatnie sondaże pokazują, że oprócz KO, PiS może już czuć zagrożenie w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Co jeszcze wynika z przeprowadzonych badań?

Co pokazuje ostatni sondaż?

Sondaż, na którym opieramy swoje wnioski został zlecony przez portal wpolityce.pl. Przeprowadziła go pracowania Social Changes w dniach 2-5 lipca. W ostatnim czasie sporo mówi się o przeprowadzeniu wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Jak wynika ze wspominanych badań, gdyby takie wybory się odbyły scenariusze dla Prawa i Sprawiedliwości nie malowałby się już w tak kolorowych barwach.

Zjednoczona prawica bowiem otrzymałaby jedynie 33% procent wszystkich głosów. Jest to 1% spadek w porównaniu z poprzednimi badaniami. Nieco niższy wynik otrzymała wśród badanych Polska 2050, przy z koli 1% wzrostu poparcia. 24% badanych opowiedziało się za partią Szymona Hołowni. Na 3. miejscu obecnej czołówki politycznej plasuje się natomiast Koalicja Obywatelska, która również notuje wzrost dający nieco ponad 20% głosów.

Kolejne partie to już wyniki poniżej 1/10 wszystkich głosów. Lewica uzyskała w sondażu 9%. Konfederacja 8%. W obu przypadkach jest notowany spadek poparcia. Poza progiem wyborczym znalazły się PSL oraz Kukiz’15.

„Efekt Tuska” działa?

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki wzbudził wiele emocji. Do tego stopnia, że jeszcze przed przeprowadzeniem sondaży mówiono już o „efekcie Tuska”. W tym kontekście jednak odnosi się on do tego minimalnego wzrostu poparcia dla m.in. Platformy Obywatelskiej. Ale czy faktycznie, jest to zasługa powrotu Donalda Tuska na stanowisko szefa partii po Borysie Budce?

źródło: RadioZet.pl

  1. Gigantyczne pieniądze na koncie Donalda Tuska. Zarobił miliony, a co miesiąc wciąż otrzymuje kilkadziesiąt tysięcy złotych
  2. Tusk ostro do dziennikarki TVP. Wygarnął jej to w twarz. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)

Zobacz również: