Donald Tusk i dziennikarka TVP
fot. TVN24

Nikt dawno nie wywoływał tak wielu emocji na politycznej scenie, co Donald Tusk. Nie można się jednak dziwić, bowiem polityk wraca po latach do Polski. Z jednej strony ma wierne grono zwolenników, a z drugiej, zagorzałych przeciwników. Nie jest tajemnicą, że Tuskowi nie jest po drodze z Telewizją Polską. Krytyczne materiały TVP pod adresem Tuska, trudne pytania na konferencji prasowej a teraz to. Donald Tusk wdał się w ostrą wymianę zdań z dziennikarką Telewizji Polskiej. Wygarnął jej wszystko twarz, a całą rozmowę zarejestrowało czujne oko kamery.

O tej rozmowie Donalda Tuska i dziennikarki TVP jest głośno

Każdy wiedział, że Donald Tusk nie przepada za TVP i na odwrót, ale nikt nie spodziewał się, że pomiędzy obiema stronami dojdzie do aż tak ostrej wymiany zdań i to przy kamerach.

Donald Tusk został zaczepiony przez dziennikarzy, kiedy podążał na spotkanie z marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim. Reporterka „Gazety Wyborczej” pytała nowego-starego lidera Platformy Obywatelskiej, czy popiera likwidację TVP Info. „Uważam, że ludzie potrzebują w Polsce rzetelnej informacji. Oczywiście trzeba zrobić wszystko, żeby tego typu zwyrodnienia, jakim dzisiaj jest TVP Info czy Telewizja Publiczna zmieniły zasadniczo swój charakter. Nie zastanawiałem się jeszcze nad samym postulatem likwidacji TVP Info, ale oczywiście sama ta stacja robi wszystko, żeby uzasadnić tę decyzję” – komentował Donald Tusk. I właśnie po chwili rozpoczęła się ostra wymiana zdań z reporterką TVP Info.

„Gratuluję pani inwencji. Muszę pani powiedzieć, że pani również będzie moralnie odpowiedzialna za to, co się musi zdarzyć po tym, co robicie w przestrzeni publicznej. To się na pewno zdarzy. Już raz żeście na to ciężko zapracowali. I dojdzie do strasznych rzecz. Przez to, co robicie w Polsce. Ja nie potrafię o tym spokojnie mówić” – mówił z wyraźnie podniesionym tonem Donald Tusk w kierunku dziennikarki TVP Info. Wszystko możecie zobaczyć na poniższym nagraniu wideo.

  1. O krok od tragedii. 5-latka bez opieki przy ruchliwej drodze. Wiadomo, gdzie była matka
  2. Zmarł kilka godzin po szczepieniu. Pfizer wydał oświadczenie
  3. Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń w przypadku czwartej fali koronawirusa. Co nas czeka?

Zobacz również: