Szczepienie na covid-19

Tematem numer jeden w mediach jest śmierć mężczyzny, który zmarł cztery godziny po zaszczepieniu się przeciwko koronawirusowi preparatem firmy Pfizer. Producent szczepionki wydał w tej sprawie oświadczenie.

Zmarł zaledwie kilka godzin po szczepieniu przeciwko koronawirusowi

O sprawie donoszą polskie i ogólnoświatowe media. Wszystko wydarzyło się co prawda na Ukrainie, ale w związku z różnymi doniesieniami o powikłaniach poszczepiennych, tematem żyje cały świat. Co zatem dokładnie wiemy?

Otóż tyle, ze 47-letni obywatel Ukrainy zmarł cztery godziny po tym, jak został zaszczepiony na koronawirusa preparatem firmy Pfizer. Ukraiński resort ochrony zdrowia już przekazał, że wnikliwie przygląda się okolicznościom śmierci 46-latka. Ponadto przekazano, że inne osoby, które zostały zaszczepione preparatem z tego samego flakonu, są w dobrym stanie zdrowia. „Przypadek zarejestrowano jako zdarzenie niepożądane po szczepieniu. Zgodnie z przepisami i międzynarodowymi standardami konieczne jest zbadanie okoliczności każdego zgonu, który następuje w okresie 30 dni po otrzymaniu szczepionki” – czytamy w portalu Interia.pl.

Do sprawy odniósł się też sam producent szczepionek Pfizer. „Zaznaczamy, że tym razem nie ustalono związku przyczynowo-skutkowego” – cytuje producenta agencja Reutera. Jednocześnie Pfizer podkreśla, że jego szczepionkę przeciwko koronawirusowi otrzymało już ponad 400 milionów ludzi na całym świecie, a tego typu przypadki są bardzo rzadkie.

Ze wstępnych ustaleń wynika także, że mężczyzna cierpiał na chorobę serca. Nieoficjalne doniesienia mówią także, że nie wykryto u niego zatoru, wstrząsu anafilaktycznego czy szoku związanego z przyjęciem szczepionki na COVID-19. Na oficjalne ustalenia ukraińskiego resortu ochroni zdrowia będzie trzeba jednak poczekać. Pfizer póki co dementuje, jakoby, śmierć mężczyzny miała mieć związek ze szczepionką. Wszystko wskazuje więc na to, że był to nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

źródło: PAP, Interia.pl

  1. Śmierć małżeństwa. Osierocili małe dziecko. Podejrzany ze względu na stan zdrowia nie może zostać przesłuchany
  2. Mężczyzna odkrył pod ziemią zwłoki zawinięte w foliowe torebki. Szczegóły są porażające
  3. Lech Wałęsa ujawnia na co przeznaczył miliony złotych. Będziecie zszokowani

Zobacz również: