wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Dramatyczny wypadek zdarzył się na południu Polski. Malutkie dziecko zostało ranne, a jego rodzice zmarli. Oto szczegóły tej potwornej tragedii, która wstrząsnęła opinią publiczną.

W jednej chwili dziecko straciło oboje rodziców

Media społecznościowe obiegła tragiczna wiadomość. W czwartek przed godziną 17:00 doszło do koszmarnego wypadku samochodowego. Autem podróżowała rodzina. Młode małżeństwo oraz ich 2-letnie dziecko. Nagle w okolicach Tylmanowej w województwie małopolskim pojazd zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust.

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Dolnej.  „W dniu dzisiejszym tj. 25.11.21 nasza jednostka została zadysponowana do bardzo groźnego wypadku w Tylmanowej os. Kłodne. Na DW samochód, którym podróżowała trzyosobowa rodzina wyleciał z drogi i uderzył w betonowy przepust” – poinformowali na Facebooku przedstawiciele OSP.

Po przybyciu na miejsce strażacy ochotnicy musieli skorzystać ze specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Dopiero po jego użyciu, udało się wydobyć poszkodowanych z pojazdu. Niestety, młode małżeństwo nie przeżyło wypadku. Pomimo natychmiastowej reanimacji 29-letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Jego 23-letnia żona i 2-letnia pociecha zostali przetransportowani do szpitala w Nowym Sączu.

Chociaż lekarze walczyli do samego końca, życia młodej kobiety nie dało się uratować. Na szczęście dziecko zmarłej pary przeżyło. Póki co, przebywa w lecznicy. „Pod opieką lekarzy pozostaje 2-letnie dziecko. Jego stan jest stabilny” – przekazała asp. Dorota Garbacz, rzecznik policji z Nowego Targu.

 

Pod informacją o wypadku, pojawiło się mnóstwo komentarzy wstrząśniętych internautów. Przy okazji, niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych zwrócili uwagę na to, iż  niejednokrotnie zdarzenia drogowe są spowodowane nadmierną brawurą kierowców.

Źródło: Facebook, o2.pl

Zobacz również: