canva.com

Długo oczekiwany przez wielu Black Week świeżo co wystartował. Wiele promocji jednak ruszyło już dużo wcześniej, a i jeszcze chwilę będą trwać. Na te ostatnie dni jednak wiele banków zaplanowało przerwy techniczne, gdzie systemy są i tak obciążone dużą ilością zakupów internetowych. Poznaliśmy listę banków, w których na ten weekend zaplanowano prace techniczne. 

W czasie czarnego weekendu zaleca się wypłacenie większej ilości gotówki, lub w przypadku osób, które korzystają tylko z kart płatniczych – na ten czas zabezpieczyć się mając przy sobie również tradycyjną formę płatności. Jednocześnie warto pomyśleć o wcześniejszym wykonaniu pilnych przelewów.

Już od dziś (26.11.21) do końca tygodnia (28.11.21) mogą pojawić się problemy z płatnościami online oraz z bankowością mobilną. Jesteśmy jednak w o tyle wygodnej sytuacji, że mamy zebrane wszystkie planowane przerwy techniczne w poszczególnych bankach.

Jakie banki planują przerwy serwisowe na Black Week?

Zabezpieczenie się na ten weekend, jeśli chodzi o płatności zaleca się klientom 6 dużych banków. Są to kolejno: Bank BPS, PKO Bank Polski, ING Bank Śląski, BOŚ Bank, Credit Agricole oraz Inteligo. Szczegóły zaplanowanych przez banki prac serwisowych przedstawia m.in. rozgłośnia Radio Zet. Co wiemy?

Klienci banków PKO BP oraz Inteligo mogą się borykać z problemami, jeśli chodzi o niektóre ubezpieczenia. Od północy do godz. 15.00 w sobotę klienci nie będą mogli skorzystać z usług Moje Podróże24 Inteligo, natomiast w PKO BP z usług Assistance, PKO Dom oraz Moje Życie 24.

Tego samego dnia w godzinach 8.00 – 20.00 klienci ING utracą możliwość korzystania z modułu Makler zarówno w serwisie, jak i aplikacji. Utrudnienia w dostępie do serwisu pojawią się także w Banku BPS do jutra (26.11) do godz. 15.00.

Jeśli chodzi o banki BOŚ oraz Credit Agricole problemy mogą być najmniej odczuwalne, bowiem prace techniczne zaplanowane są na godziny nocne. W godz. 4.00 – 8.00 przestaną działać całkiem system i aplikacja mobilna BOŚ Bank oraz usługa TeleBOŚ. Bank CA z kolei ograniczy dostęp do serwisu płatności na noc z soboty na niedzielę (27-28.11) do godziny 9.00 następnego dnia.

źródło: radiozet.pl

Zobacz również: