dziecko przy drodze
zdjęcie ilustracyjne

Do 5 lat więzienia grozi nieodpowiedzialnej matce, która naraziła swoją 5-letnią córkę na niebezpieczeństwo. Mała dziewczynka bez żadnej opieki poruszała się przy ruchliwej drodze wojewódzkiej. Wiadomo, co w tym czasie robiła jej matka.

5 lat więzienia dla nieodpowiedzialnej matki?

Wszystko wydarzyło się w powiecie Żyrardowskim. To właśnie tam, przy jednej z ruchliwych dróg wojewódzkich błąkała się pięciolatka pozostawiona bez jakiejkolwiek opieki. Dziecko zauważyła przypadkowa kobieta, która nie pozostała obojętna i na całe szczęście zdecydowała się interweniować. Aż trudno sobie wyobrazić, co mogło zdarzyć się, gdyby dziewczynka dłużej przebywała przy tak ruchliwej trasie.

„Podróżująca tą trasą mieszkanka powiatu rypińskiego zapytała dziecko, jak się nazywa i gdzie mieszka, lecz nie uzyskała odpowiedzi. Dlatego postanowiła zabrać dziewczynkę do najbliższej jednostki policji.” – czytamy w portalu Interia.pl.

Mundurowi długo nie czekali i już po chwili ustalili adres zamieszkania dziewczynki. Kiedy dojechali tam, okazało się, że matka była pijana i… spała. Nie zauważyła, jak jej córka opuściła mieszkanie. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojca.

Teraz kobietę czekają spore nieprzyjemności. Jak donosi portal Interia.pl, grozi jej nawet 5 lat więzienia.

źródło: Interia.pl, PAP

  1. Niepokojące doniesienia z zagranicy. Chodzi o wariant delta i skuteczność szczepionek
  2. Co dalej z Dariuszem Szpakowskim? Widzowie nie mogą pogodzić się z decyzją władz TVP Sport
  3. Cymański grzmi po najnowszej propozycji PiS. „Mam powiedzieć córce: weź się zwolnij?”

Zobacz również: