Dariusz Szpakowski
Foto: YouTube

Dariusz Szpakowski to niekwestionowana ikona polskiego dziennikarstwa sportowego. Pewnie z tego powodu, po ogłoszeniu decyzji dyrektora TVP Sport, w mediach społecznościowy rozpętała się prawdziwa burza. Widzowie zastanawiają się, co dalej z popularnym komentatorem?

Dariusz Szpakowski „zabije mecz”

Prawdopodobnie gwiazda TVP Sport ma tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Jedni kibice nie wyobrażają sobie meczu bez komentarza 70-letniego dziennikarza. Inni wprost przeciwnie, woleliby, aby Dariusz Szpakowski przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Ostatnio, w mediach społecznościowych aktywni są przedstawiciele zwłaszcza tej drugiej grupy. Wszystko z powodu decyzji jaką ogłosił dyrektor TVP Sport. Marek Szkolnikowski przyznał, że finał Euro 2020 skomentuje właśnie Dariusz Szpakowski. Towarzyszyć ma mu były piłkarz Andrzej Juskowiak.

Nie od dziś wiadomo, że choć Dariusz Szpakowski jest niezwykle doświadczonym komentatorem, to zdarza mu się popełniać kuriozalne błędy. Nie inaczej jest w trakcie rozgrywanego właśnie Euro 2020. Przykładowo, gwiazda TVP Sport w trakcie meczu Dania – Czechy pomyliła Duńczyków ze Szwedami. Ponadto, według części kibiców, duet Szpakowski-Juskowiak jest zupełnie pozbawiony emocji, tak ważnych w sporcie.

Widzowie postanowili zaapelować do dyrektora stacji. W mediach społecznoścciowych pojawiło się sporo komentarzy, rownież tych w formie apelu, skierowanych do Szkolnikowskiego. „Dobre, że w necie można odpalić z angielskim komentarzem lub bez, bo Szpakowski zabije ten finał”, „Bardzo prosimy nie psuć finału i niech nie komentuje duet Szpakowski i Juskowiak”, „Bardzo dobre wybory na półfinały ale to, że finał skomentuje D.Szpakowski to skandal. Szkoda tym bardziej , że TVP ma ekipę komentatorską NAJLEPSZĄ od lat. Pan Dariusz to już chyba tylko komentuje za zasługi, obecna piłka już dawno mu odjechała” – grzmią widzowie. Czy szef TVP Sport zmieni zdanie i do skomentowania meczu finałowego wyznaczy kogoś innego? Póki co, nie pojawiła się w tym temacie żadna oficjalna informacja.

Źródło: Twitter, Onet

  1. Tego nie puścili w TVP. Donald Tusk tą odpowiedzią zamknął usta dziennikarzowi (WIDEO)
  2. Jest kolejny komentarz Ojca Rydzyka w sprawie toczącego się procesu: „Zacznijcie zbierać podpisy”
  3. Zaginęła 16-letnia Wiktoria. Policja publikuje wizerunek nastolatki

Zobacz również: