Tadeusz Cymański
Sejm RP

Propozycja, którą podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości wysunął Jarosław Kaczyński budzi sporo kontrowersji. Chodzi o nepotyzm i zakaz zatrudniania członków rodzin polityków Prawa i Sprawiedliwości w państwowych spółkach i firmach. W ostatnich dniach TVP dość mocno atakowała Donalda Tuska, którego syn Michał jest zatrudniony w sektorze publicznym w Gdańsku. Jednak teraz, do krytycznych głosów nowego pomysłu PiS dołączył… Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. „Mam powiedzieć córce: weź się zwolnij?” – pyta otwarcie.

Tadeusz Cymański bez pardonu o nowym pomyśle Kaczyńskiego

Tadeusz Cymański jest członkiem Solidarnej Polski oraz klubu Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego z jednej strony jego słowa mogą zaskakiwać, a z drugiej, przecież już nie raz Zbigniew Ziobro czy politycy z nim związani próbowali utrzeć nosa prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu.

„Nie czuję moralnej potrzeby, aby wpływać na moją córkę. Czy ja mam jej teraz powiedzieć: weź się zwolnij? Nie dostała tej pracy po znajomości.” – Tadeusz Cymański w tych słowach, otwarcie komentuje zapisy ustawy sanacyjnej, która ma zabraniać zatrudnianie członków rodzin w państwowych firmach.

Jednak w dalszej części wypowiedzi, po tym, wydawać się mogło, że ostrym początku rozmowy z Wirtualna Polską, Cymański nieco stonował nastroje. „Jarosławowi Kaczyńskiemu chodziło o inną sytuację. Przykładowo rodzina polityka dostaje posadę po znajomości, uzyskuje lukratywne zarobki, bez wcześniejszych doświadczeń branży. Kariera mojej córki nie zasługuje na tego typu podsumowanie. Nie ma stanowiska kierowniczego, a zarabia chyba z 6 tys. zł. To mniej więcej tyle samo, co u poprzedniego pracodawcy” – tłumaczy polityk Solidarnej Polski.

Co sądzicie o samej ustawie? Czy to dobry pomysł czy jednak przestrzelony? I przede wszystkim, czy powinny obowiązywać od niej jakieś odstępstwa. Na przykład w takich przypadkach, jaki tyczy się córki Tadeusza Cymańskiego? Dajcie znać w komentarzach

źródło: Wirtualna Polska

  1. Co dalej z Dariuszem Szpakowskim? Widzowie nie mogą pogodzić się z decyzją władz TVP Sport
  2. Tego nie puścili w TVP. Donald Tusk tą odpowiedzią zamknął usta dziennikarzowi (WIDEO)
  3. Niepokojące doniesienia z zagranicy. Chodzi o wariant delta i skuteczność szczepionek

Zobacz również: