Mateusz Morawiecki

Rząd ustami Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego już od dłuższego czasu mówi o prawdopodobieństwie nadejścia na jesień czwartej fali koronawirusa. Wszyscy zastanawiają się, czy zadziałają wówczas szczepionki, czy jednak Ministerstwo Zdrowia i Premier Rzeczypospolitej Polskiej zdecydują się na nowo wprowadzić dobrze znane nam już obostrzenia. W tej sprawie głos zabrał sam Morawiecki, choć jego wypowiedź trudno uznać za w pełni satysfakcjonująca. 

Mateusz Morawiecki mówi o potencjalnym powrocie obostrzeń

We wtorek zebrał się rządowy sztab, który dotyczył sytuacji epidemicznej w Polsce. Mateusz Morawiecki porozmawiał z dziennikarzami po tym zebraniu, jednak był daleki od przekazania konkretów, co do planów działań rządu w sprawie obostrzeń. Z jego ust padło jednak kilka słów, które mogą zastanawiać.

Przede wszystkim premier Mateusz Morawiecki przyznał, że na poziomie unijnym trwają już rozmowy, jaką przyjąć strategię walki z czwartą falą koronawirusa. Morawiecki nie odpowiedział jednak wprost, czy pojawią się w Polsce obostrzenia i przede wszystkim, czy będą one różne dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

„Zbieramy teraz wiele różnych doświadczeń, wymieniamy się nimi z premierami innych państw Unii Europejskiej i nie tylko, i tworzymy hipotetyczną listę zakazów, nakazów, zaleceń i rekomendacji.” – przyznał Mateusz Morawiecki, czym potwierdził, że rząd w przypadku czwartej fali koronawirusa poważnie myśli o powrocie do przynajmniej części z obostrzeń.

Z ust Mateusza Morawieckiego padła też informacja, kiedy ewentualnie rząd będzie decydował o nowych-starych obostrzeniach. „Ich wdrożenie będzie uzależnione z jednej strony od decyzji gremiów specjalistów, także od decyzji politycznych, ale w szczególności będzie zależne od poziomu zaszczepienia. Z podjęciem ostatecznych decyzji w tym zakresie, czekamy tutaj do drugiej połowy lipca. Natomiast co do instrumentarium, co do narzędzi, to będziemy na pewno na to przygotowani” – usłyszeliśmy od premiera rządu, którego cytuje portal Business Insider.

źródło: Business Insider

  1. Cymański grzmi po najnowszej propozycji PiS. „Mam powiedzieć córce: weź się zwolnij?”
  2. O krok od tragedii. 5-latka bez opieki przy ruchliwej drodze. Wiadomo, gdzie była matka
  3. Co dalej z Dariuszem Szpakowskim? Widzowie nie mogą pogodzić się z decyzją władz TVP Sport

Zobacz również: