wybuch gazu

Pogoda znów nie daje za wygraną. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Większość z nich mówi o silnych burzach, opadach deszczu z gradem oraz o porywistym wietrze. W niektórych rejonach Polski może zrobić się szczególnie niebezpiecznie.

Tych ostrzeżeń IMGW lepiej nie lekceważ

Jak donosi portal Interia.pl, cytując między innymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę nad Polską znów pojawią się silne burze, pochmurne niebo, deszcz, grad oraz porywisty wiatr. Najgroźniej może być na południowym schodzie i północnym zachodzie. I to dla tych regionów obowiązuje najwięcej alertów meteorologicznych, które wydało IMGW.

„Burzowo będzie w całym kraju. Najsilniejsze burze będą na południowym wschodzie oraz na północnym zachodzie – powiedziała synoptyk IMGW Anna Wożniak. Burzom towarzyszyć będą silne porywy wiatru wynoszące do 70 km/h, a na południowym wschodzie – duży grad.” – donosi Interia.pl.

Aktualne ostrzeżenia meteorologiczne publikowane są też w mediach społecznościowych.

„Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem obowiązują w centralnej i południowej części kraju, tj. woj. podkarpackim oraz we wschodniej części woj. małopolskiego i południowej części woj. świętokrzyskiego. Ponadto burze z gradem prognozowane są także w centralnej Polsce, tj. w północnych powiatach woj. wielkopolskiego, a także w woj. kujawsko-pomorskim i w części woj. łódzkiego.” – dodaje rzeczony na wstępie portal internetowy.

Opady deszczu w regionach, dla których wydano ostrzeżenia meteorologiczne mogą sięgać 20-30 mm, a wiatr osiągać porywy do 90 kilometrów na godzinę. Kolejnym z zagrożeń są lokalne opady gradu.

Wiele osób otrzymało już stosowne alerty RCB. Warto zabezpieczyć mienie i nie wychodzić z domów, kiedy warunki ulegną załamaniu.

źródło: Interia.pl, IMGW

  1. Dostałeś takiego SMS-a? Uważaj, to oszustwo! Znany portal internetowy ostrzega
  2. Drzewo spadło wprost na nadjeżdżający samochód. To cud, że nikt nie zginął (WIDEO)
  3. Nie żyje pięć osób, w tym troje małych dzieci. Tragedia, która nie miała prawa się wydarzyć

 

Zobacz również: