wybuch gazu

Straż pożarna walczy z ogromnym pożarem, który wybuchł na składowisku odpadów w Przysiece Polskiej, niedaleko Kościana w województwie wielkopolskim. Co ciekawe, to już drugi raz w tym miesiącu, kiedy strażacy walczą z pożarem właśnie na tym składowisku. Poprzednim razem gaszenie trwało kilka dni. W internecie pojawiły się najnowsze nagrania i zdjęcia. Widać na nich gęste kłęby czarnego dymu. Sytuacja jest poważna.

Ogromny pożar w Przysiece Polskiej. To już… drugi raz w tym miesiącu

„Około godziny 10:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie zakładu zajmującego się skupem i przetwarzaniem złomu doszło do pożaru. Objęte są nim trzy hałdy z materiałami już przetworzonymi” – przekazała radiu RMF FM straż pożarna w Kościanie, która koordynuje akcję gaszenia pożaru na składowisku odpadów w Przysiece Polskiej.

„Ze względu na silne zadymienie apelujemy do mieszkańców, żeby pozamykali okna i w miarę możliwości nie wychodzili na zewnątrz” – apeluje straż. Na miejscu pracuje 35 zastępów straży pożarnej, około 150 strażaków. Nie ma na szczęście potrzeby ewakuacji pobliskich zabudowań. Strażacy kontrolują ogień, choć na poniższych zdjęciach i nagraniach widać, że sytuacja jest poważna.

Dla porównania poniżej można zobaczyć pożar, który wybuchł na tym składowisku dokładnie 3 tygodnie temu. Wówczas strażacy walczyli aż 3 dni.

Jeśli chodzi o dzisiejszy pożar, strażacy informują, że jego dogaszanie potrwa co najmniej do jutra. „Płomienie objęły obszar 2 tysięcy metrów kwadratowych do wysokości nawet 10 metrów.” – czytamy na internetowej stronie radia RMF FM.

Warunki są trudne. Ze względu na bardzo duże zadymienie, strażacy pracują w specjalnych kombinezonach i maskach tlenowych. Nie sprzyja także wiatr oraz coraz większa temperatura na składowisku.

źródło: RMF24, mat. prasowe

  1. Meteorolodzy ostrzegają. Pogoda w lipcu znów da nam się we znaki
  2. Dramat na porodówce. Noworodkowi założono aż… 15 szwów. Zdjęcia przerażają
  3. Masz własny dom lub mieszkanie? Od 1 lipca w życie wejdzie poważna zmiana przepisów

Zobacz również: