wzrasta opłata za gaz

Autokar, którym górnicy wracali z pracy do domu runął w przepaść. Według ostatnich doniesień, co najmniej 27 osób nie żyje. Jest wielu rannych.

Fatalny w skutkach wypadek autokaru

Do feralnego wypadku doszło w Peru. I jest to już kolejny, w ciągu ostatnich dni, wypadek w tym kraju. W poprzednim, zginęło kilkanaście osób, kiedy autobus runął do wąwozu. Tym razem ofiar jest niestety więcej.

„Autobus, który wiózł górników z kopalni do miejscowości Arequipa, wypadł z drogi i stoczył się w przepaść. (…) Do wypadku doszło w górzystym regionie, między miejscowościami Nasca i Puquio, około 450 km na południowy wschód od stolicy Peru, Limy.” – czytamy w portalu Wirtualna Polska, który cytuje zagraniczne media.

W sieci pojawiły się zdjęcia autobusu. Są one mocno drastyczne. Widać, że z pojazdu nie zostało praktycznie nic. To cud, że komukolwiek udało się przeżyć.

Według ostatnich doniesień, autobus stoczył się aż 400 metrów w dół. „Ubolewamy nad śmiercią 27 naszych ludzi w wypadku autobusu, który przewoził ich do Arequipy.” – przekazał przewoźnik.

Z ustaleń mediów wynika także, że po wielotygodniowej ciężkiej pracy, górnicy wracali do swoich domów. Jest za wcześnie, by otwarcie mówić o przyczynach wypadku. Choć pojawiły się pierwsze, nieoficjalne doniesienia, mówiące o tym, że kierowca mógł zasnąć. Jest on jedną z ofiar wypadku.

źródło: AFP, PAP, Wirtualna Polska

  1. Niebywałe, za co ksiądz żąda pieniędzy. „Przekształcił kościół w biznes”. Wierni mają dość
  2. Dramatyczne wyznanie gwiazdy serialu „Klan”. Gdyby nie otrzymała pomocy, skończyłoby się tragicznie
  3. Ultimatum dla AstraZeneki. Sąd w Brukseli podjął przełomową decyzję