Mateusz Morawiecki

Zgodnie z przewidywaniami, w internecie opublikowane zostały treści kolejnych wiadomości e-mail, które wyciekły ze shakowanej skrzynki mailowej szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka. W jednej z korespondencji, Mateusz Morawiecki w jednoznacznych słowach pisze o Danielu Obajtku.

Morawiecki pisze o Obajtku. Maile krążą po internecie

„Przy takiej awarii będzie gigantyczna awantura społeczna i polityczna – miał pisać szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski do premiera Mateusza Morawieckiego. W serwisie Telegram pojawiła się kolejna wiadomość, która ma pochodzić ze skrzynki e-mailowej ministra Michała Dworczyka.” – czytamy w portalu Onet.pl.

I rzeczywiście, po internecie aż hulają kolejne wiadomości, pochodzące ze skrzynki Michała Dworczyka.

„Najnowsza publikacja to e-maile z 15 grudnia ub.r. Domniemane wiadomości wysyłane są pomiędzy prezesem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michałem Kuczmierowskim a premierem Mateuszem Morawieckim. Ich korespondencja wysyłana jest do wiadomości szefa KPRM Michała Dworczyka oraz Mariusza Chłopika, dyrektora ds. marketingu sportowego w PKO BP, do 2018 r. wiceszefa Centrum Informacyjnego Rządu.” – opisuje wszystko portal Onet.pl.

Mateusz Morawiecki został poinformowany wówczas o awarii, do której doszło w PKN Orlen. Możemy przeczytać, że groziło to brakiem paliwa na stacjach Orlenu na południu Polski nawet przez dwa tygodnie. Dlatego, poproszono Agencję Rezerw Materiałowych o wypożyczenie Orlenowi paliwa.

„Czy chcesz to jakoś wykorzystać? Np. czy mam przekazać Obajtkowi, że ma zadzwonić do ciebie z prośbą o zgodę na użyczenie paliwa? A może powinny się tym tematem zainteresować jakieś odpowiednie instytucje, aby zbadać, czy tam wszystko działa prawidłowo i skąd ta awaria?” – napisał Kuczmierowski do Morawieckiego.

„Szef rządu miał odpowiedzieć krótko: „Niech się normalnie rutynowo zainteresują te wszystkie instytucje – to tak gwoli porządku w państwie”. Następnie dodał, że „oczywiście trzeba pomóc”. „Tylko przekaż mu serdecznie pozdrowienia ode mnie” – podkreślił.” – cytuje Onet.pl.

źródło: Onet, mat. prasowe

  1. Wielki powrót Donalda Tuska do polskiej polityki! Tygodnik „Polityka” potwierdza
  2. W sieci pojawiło się odważne zdjęcie dziennikarki TVP. Jednoznaczne komentarze Internautów
  3. Olbrzymia metamorfoza Cezarego Żaka. Gwiazdor „Rancza” i „Miodowych lat” nie do poznania

Zobacz również: