Donald Tusk
Na zdjęciu Donald Tusk, Youtube

Choć jeszcze jakiś czas temu wydawało się to nierealne i było tylko pobożnym życzeniem największych sympatyków i części członków Platformy Obywatelskiej, to teraz staje się faktem. Jak informują źródła Tygodnika „Polityka”, Donald Tusk wraca na polską scenę polityczną. I zanotuje przysłowiowe wejście smoka. Tusk ponownie stanie na czele Platformy Obywatelskiej!

Donald Tusk ponownie na czele Platformy Obywatelskiej

Borys Budka przestanie być przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Takie rewelacje podaje Tygodnik „Polityka”. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, kto zastąpi Budkę. Chodzi o… Donalda Tuska!

„Tygodnik podkreśla, że potwierdził ten scenariusz w trzech niezależnych źródłach z otoczenia byłego premiera. Oficjalnie informacja o powrocie Tuska ma zostać przekazana najważniejszym politykom największej partii opozycyjnej na zarządzie krajowym, w środę 23 czerwca.” – czytamy w portalu Interia.pl, który wnikliwie przyjrzał się rewelacjom „Polityki”.

Dla części sympatyków Platformy Obywatelskiej to nowa nadzieja na wyrwanie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Już wcześniej Donald Tusk przedstawiany był jako ewentualny zbawiciel i lekarstwo na wewnętrzne i nie tylko wewnętrzne spory PO. Ostatecznie jednak nie stanął do wyborów prezydenckich przeciwko Andrzejowi Dudzie, ale teraz, jak ustaliła „Polityka”, Donald Tusk chce ponownie poprowadzić Platformę Obywatelską do zwycięstwa w następnych wyborach parlamentarnych. Zadanie dość ciężkie, bowiem Platforma wyraźnie dołuje w sondażach wyborczych. Być może karta odwróci się, kiedy Donald Tusk oficjalnie potwierdzi swój powrót.

„Według tygodnika główne role w partii po powrocie Tuska na fotel przewodniczącego mają odgrywać byli ministrowie w jego rządzie: Bartosz Arłukowicz i Radosław Sikorski.” – cytuje Interia.pl ustalenia „Polityki”. Wiadomo także, że Borys Budka po powrocie Donalda Tuska ma zostać szefem klubu Koalicji Obywatelskiej, zastępując Cezarego Tomczyka.

źródło: Tygodnik Polityka, Interia.pl

  1. W sieci pojawiło się odważne zdjęcie dziennikarki TVP. Jednoznaczne komentarze Internautów
  2. Kolosalna kwota wypłacona bezrobotnemu jako zasiłek. Co stało się później?
  3. Chwile grozy w autobusie komunikacji miejskiej. Poszło o… maseczkę (WIDEO)

Zobacz również: