teWHO alarmuje. Organizacja mając na uwadze obecny tok szczepień w Europie dochodzi do jednego wniosku: pandemia się nie skończy. Tak stwierdził dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge.

Liczba wykonanych szczepień przeciw Covid-19 w Europie nie wystarczy, by zapobiec nawrotowi pandemii – ocenia Kluge. Według WHO państwa europejskie winny wziąć sobie do serca poprzedni sezon letni, pomimo tego, że mamy już programy szczepień.

WHO alarmuje: 30% zaszczepionych Europejczyków

Do tej pory zaszczepiono (co najmniej pierwszą dawką szczepionki przeciw covid-19) 30% mieszkańców Europy. Zdaniem ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia taki procent nie jest w stanie nam zagwarantować pożegnania się z pandemią. Co więcej – jak wskazuje Cluge na konferencji prasowej – To nie wystarczy, by zapobiec kolejnej fali zakażeń koronawirusem. Apelował także o rozsądek podczas podróżowania: Bądźcie świadomi ryzyka (…) – mówił.

(…) wraz ze wzrostem liczby spotkań towarzyskich, wzmożoną mobilnością ludzi, organizacją dużych festiwali i wydarzeń sportowych w nadchodzących dniach i tygodniach Biuro Regionalne WHO dla Europy apeluje o rozwagę – dodał też.

źródło: RMF24.pl

  1. Szczepienia przeciw covid-19 w aptekach. Są jednak warunki
  2. Protest przeciwko wprowadzeniu paszportów covidowych narasta. Pod petycją już tysiące podpisów
  3. Zaszczepiła się przeciw covid-19 i została milionerką. To pierwsza tak duża wygrana

Zobacz również: