źródło: stopsegregacji.pl/

Mimo, że w Polsce wciąż szczepienia nie ustają, a tych w pełni zaszczepionych wciąż przybywa, to nadal jednak istnieje spora grupa w społeczeństwie, która dalej utrzymuje, iż nie ma zamiaru się szczepić. Chciałby się powiedzieć: im dalej w las, tym gorzej. Polaryzacja społeczeństwa w tej kwestii postępuje wielkimi krokami. Sytuację podsyca fakt, że wciąż nie cichnie temat wprowadzenia paszportów covidowych. W sieci pojawiła się nawet petycja „Stop segregacji Polaków”. Dotyczy ona właśnie tej sprawy, pod którą nota bene podpisało się już ponad 30 tys. osób.

Do tej pory w Polsce wykonano ponad 22 miliony szczepień. W jest ponad 8 milionów obywateli, którzy zaszczepili się już w pełni, co daje nieco ponad 20%. Przypomnijmy, że według ekspertów, aby osiągnąć tzw. odporność populacyjną i na dobre zapomnieć o pandemii powinno zaszczepić się 40-70% społeczeństwa.

Petycja „Stop segregacji Polaków” zyskuje popularność

Grupa popierająca paszporty szczepionkowe rośnie w siłę. Najgłośniej zrobiło się za sprawą środowiska artystycznego. Wielu przedstawicieli tej branży ogłosiło, iż chociażby nie będzie koncertować dla osób nie zaszczepionych. Głośno mówił o tym między innymi organizator Pol’n’Rock Festiwal – Jurek Owsiak.

Nie oznacza to jednak, że opozycja w tej kwestii w ogóle się nie odzywa. Ostatnio jednymi z głośniejszych głosów ze środowiska muzycznego są raperzy. Hasło „Stop segregacji” mogliśmy ujrzeć chociażby na profilach społecznościowych Marcina „Kaliego” Gutkowskiego czy Pawła „Włodiego” Włodkowskiego”. W tej grupie pojawił się również zespół Kult.

Petycję zatytułowaną „Stop segregacji Polaków” podpisało do tej pory 37 646 osób.

O co dokładnie chodzi w petycji?

Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Ministrze! – czytamy na początku petycji. Dokument bowiem, po osiągnięciu odpowiedniej liczby podpisów, ma zostać skierowany właśnie do Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego.

Nie ma mojej zgody na segregację Polaków i wprowadzenie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej “paszportów szczepionkowych” oraz projektów, które byłyby niejako preludium do stworzenia takiego rozwiązania. Byłaby to skandaliczna ingerencja w naszą wolność, przymuszanie do robienia czegoś wbrew własnej woli, a także utrudnianie życia osobom, które ze względów medycznych nie mogą przyjąć szczepionki – czytamy.

Szanowni Panowie, proszę spojrzeć, co dzieje się w krajach całego świata i z jakimi przekazami medialnymi mamy do czynieni – apelują dalej autorzy petycji.

Autorzy powołują się w tekście na różne przykłady i źródła. Co więcej odwołują się kilkukrotnie do Konstytucji. A także wspominają o Unii Europejskiej. Co ciekawe domagają się postawienia się przez cały polski rząd w wypadku, gdyby UE zadecydowała o obowiązku wprowadzenia rzeczonych paszportów.

Proces szczepienia w kraju zamieszkanym przez tak wielu obywateli będzie długotrwały, a wprowadzenie segregacji na podstawie tego, kto się zaszczepił, a kto nie, będzie niezgodną z Konstytucją dyskryminacją. Co więcej, to również uderzenie w tych, którzy postanowili zaszczepić się, jednak znajdują się na samym końcu kolejki chętnych.

Dlatego domagam się, aby publicznie, w specjalnym orędziu do narodu lub w wiążącym dokumencie premier poinformował i potwierdził to minister spraw zagranicznych, że osoby, które odmówią szczepienia, nie będą w żaden sposób dyskryminowane i w naszym kraju nie pojawią się żadne “paszporty szczepionkowe”.

Domagam się również, aby w przypadku, gdy Unia Europejska zdecyduje się na wymuszenie na krajach członkowskich udziału w takiej inicjatywie, cały polski rząd stanowczo zaoponuje i nie doprowadzi do wprowadzenia bezprawnej segregacji Polaków.

źródło: stopsegregacji.pl, onet.pl,money.pl
  1. Co dalej z paszportami covidowymi? Są nowe wieści z Brukseli
  2. Nowe doniesienia PAP. Jest wypowiedź WHO ws. paszportów szczepionkowych

Zobacz również: