Lech Wałęsa

Były prezydent twierdzi, że znalazł się w trudnej sytuacji. Wszystko z powodu problemów finansowych, które go dotknęły. Doszło nawet do tego, że Lech Wałęsa musiał wziąć pożyczki. Oto kulisy dramatu laureata pokojowej nagrody nobla.

Lech Wałęsa nie jest w stanie wyżyć ze swojej emerytury

Od dłuższego czasu ikona Solidarności uskarża się na kłopoty finansowe. Według polityka za trudną sytuację w jakiej się znalazł odpowiada pandemia koronawirusa. Z powodu COVID-19, Lech Wałęsa nie mógł wyjeżdżać za granice kraju, aby prowadzić dobrze płatne wykłady. To z kolei spowodowało, iż domowy budżet byłego prezydenta znacznie się uszczuplił.

Lech Wałęsa chętnie mówi o tym, iż nie jest w stanie wyżyć z emerytury, którą pobiera. Trzeba przyznać, że to dość zadziwiające, zważywszy na to, iż na konto byłej głowy państwa wpływa co miesiąc 6 tysięcy złotych. Wielu polskich emerytów może tylko pomarzyć o świadczeniu w tej wysokości. Tak czy owak, Wałęsie to nie wystarcza. 77-latek narzeka, że jest mu ciężko. Mało tego, oświadczył, że jest bankrutem i niebawem będzie żebrał pod kościołem.

To jednak nie koniec wątku problemów finansowych byłego prezydenta RP. Lech Wałęsa wyznał, że trudna sytuacja zmusiła go do zaciągnięcia kilku pożyczek. „Dziś jadę już na pożyczkach, moje 6 tysięcy nie wystarcza” – przyznaje noblista. Na szczęście polityk nie musiał skorzystać z tzw. chwilówek ani kredytów w banku. Jak ujawnił na łamach „Rzeczpospolitej”, póki co pieniądze pożycza od swoich dzieci. „Na razie pożyczam pieniądze od córki i syna, aby te luki wypełniać” – mówi Wałęsa.

Na szczęście, Lech Wałęsa nie traci nadziei. W rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej” stwierdził, że sytuacja powoli wraca do normalności. W związku z czym, niebawem będzie mógł podreperować swój domowy budżet.

Źródło: Rzeczpospolita

  1. Pacjent zdemolował szpital. Olbrzymie straty, na miejscu pracuje policja. Wiadomo, co nim kierowało
  2. To koniec Zjednoczonej Prawicy? Kaczyński wykiwał Gowina. „Bóg odebrał mu rozum”
  3. Nieznane fakty o Danucie Holeckiej. Wyciekło, co robiła w przeszłości i jak ją nazywano

Zobacz również: