Książę William ze synem
Foto: YouTube

Książę William, Księżna Kate oraz ich dzieci plasują się w rankingach najbardziej lubianych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Z tego powodu, wielki szok wywołały doniesienia jakoby najstarszy syn Cambridge’ów omal nie stracił życia.

Książę William był wstrząśnięty

Niewątpliwie szok i niedowierzanie to słowa, które najlepiej opisują atmosferę panującą na Wyspach Brytyjskich. Wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej nie mogą uwierzyć, że niewiele brakowało, aby Książę George stracił życie. O co dokładnie chodzi?

Otóż właśnie pojawiła się informacja, iż planowano zamach na pierworodnego syna Cambridge’ów. Podobno sam Książę William i jego małżonka Księżna Kate, nie od razu wiedzieli o tym, iż ktoś czyhał na życie ich dziecka.

O całej sprawie doniosły brytyjskie media. Dziennikarze magazynu „New Idea” wyjawili kilka szczegółów planowanego ataku na Księcia George’a. Podane przez nich informacje rzekomo miały zostać ujawnione podczas procesu niedoszłego zamachowcy Sahayba Abu.

Terrorystę pojmano w lipcu zeszłego roku. W trakcie rozprawy ujawniono dowody, które potwierdziły niecne plany Abu wobec prawnuka Elżbiety II. Ostatecznie Książę William i Kate mogli odetchnąć z ulgą, gdyż mężczyznę skazano za przestępstwa terrorystyczne i zachęcanie dżihadystów do ataków.

Plany terrorysty były naprawdę zatrważające. Z przechwyconych nagrań telofonicznych wynika, iż Abu wraz ze swoim wspólnikiem planowali otruć pierworodnego Cambridge’ów. Jak to się miało odbyć? Otóż zamachowcy chcieli zatruć lody w lodziarni do której Książę William wraz z Księżną Kate zabierali swoje dzieci, w tym George’a. Mało tego, Abu podżegał do ataków na chłopca innych. Przekazywał im również szczegółowe informacje dotyczące szkoły, w której uczy się prawnuk królowej.

Jak już wspomnieliśmy, wiadomości o planowanym zamachu na księcia dotarły w końcu do jego rodziców. Ken Wharfe, były ochroniarz księżnej Diany, przyznał, że Książę William i jego małżonka byli wstrząśnięci tymi informacjami. W trosce o bezpieczeństwo swoich pociech, Kate i William zdecydowali się na podwojenie ochrony swojej rodziny.

Na koniec warto podkreślić, iż to nie pierwszy tego typu przypadek. Kilka lat temu, na dożywocie skazano 32-letniego Husnaina Rashida, który zamierzał skrzywdzić 5-letniego wówczas Księcia George’a.

Źródło: New Idea, Pomponik

  1. Co robi dziś Sebastian Wątroba znany z W11? Zaskakujące wyznania po latach
  2. Mężczyzna stracił penisa. Po tym co zrobił, raczej nie będzie Wam go żal
  3. Brutalna egzekucja w centrum miasta. Nie żyje 20-latek

Zobacz również: