USA
fot. Youtube

Czy Joe Biden, który w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych pokonał Donalda Trumpa był wspierany przez Rosjan? Tak wynika z materiału opublikowanego przez „New York Post”. Według dziennikarzy, Biden i jego współpracownicy mieli otrzymać gigantyczne pieniądze ze Wschodu na kampanię wyborczą. Internauci w Stanach Zjednoczonych już okrzyknęli to mianem skandalu.

Rosjanie wsparli kampanię wyborczą Joe Bidena?

Rewelacjom opublikowanym w „New York Post” przyjrzał się portal niezalezna.pl. Z informacji tam zawartych wynika, że Joe Biden i jego współpracownicy dostali pieniądze na kampanię wyborczą od lobbysty Nord Stream 2 z Rosji. Czy w zamian Joe Biden obiecał zniesienie sankcji dotyczących tejże inwestycji? Można tak wywnioskować, bowiem taka decyzja amerykańskich władz zapadła w ostatnim czasie, co zaskoczyło część obserwatorów tamtejszej sceny politycznej.

„Prezydent Biden i jego sojusznicy zgarnęli gotówkę na kampanię od czołowego rosyjskiego lobbysty w 2020 roku, zaledwie kilka miesięcy przed decyzją jego administracji o zniesieniu sankcji nałożonych na kontrowersyjną firmę budującą rosyjski rurociąg naftowy do Niemiec.” – pisze „New York Post”, cytowany przez portal niezalezna.pl.

„Oprócz złamania obietnicy w kampanii Bidena, że ​​nie będzie przyjmować pieniędzy lobbystów, pieniądze od Richarda Burta są szczególnie godne uwagi, ponieważ jest on obecnie bezpośrednio zaangażowany w działalność lobbingową na rzecz Nord Stream 2 AG.” – dodaje „New York Post”, cytowany ponownie przez powyżej wskazane źródło.

źródło: niezalezna.pl, New York Post

  1. Makabryczne odkrycie w Areszcie Śledczym. Strażnicy znaleźli dwa ciała. Trwa śledztwo
  2. Wypadli z balkonu. Wszystko nagrał przypadkowy przechodzień. Wideo bije rekordy popularności
  3. Tragiczny finał poszukiwań 18-latki z okolic Kamienia Pomorskiego. Jej ciało znaleziono w lesie

Zobacz również: