źródło: today.com/Cincinnati Children's Hospital Medical Center

Szczepienia nastolatków: redakcja Gazety Wyborczej przeprowadziła sondaż. Tylko co piąty 17-latek został zarejestrowany na szczepienie przeciw Covid-19. Wśród 16-latków zarejestrowanych jest kilkakrotnie mniej – cytuje rozgłośna RMF wyniki badań GW.

Przypomnijmy, że nastolatkowie do 18 roku życiu nie mają prawa zapisać się na szczepienia. Rejestracji nastolatków niepełnoletnich mogą dokonać jedynie rodzice, bądź opiekunowie. Grupa 16-17 lat już od 17 maja może się już rejestrować na szczepienia.

Szczepienia nastolatków: sondaż GW

Jak podaje Gazeta Wyborcza od 17 maja do teraz na szczepienie zgłosiło się 26 530 szesnastolatków. Jako, że w Polsce wszystkich tej grypy wiekowej jest 356,6 tys., jest to niecałe 8%. Nieco więcej osób wyraziło chęć zaszczepienia w grupie siedemnastolatków, bo aż 21%, co daje 74 tys. (z 350 tys. wszystkich siedemnastolatków w Polsce).

Jeśli chodzi osoby, który właśnie stały się pełnoletnie wyniki są jeszcze nieco wyższe. W grupie osiemnastolatków zapisało się na szczepienie 78 tys., czyli około 22%. Ta grupa z kolei zapisywać się na szczepienia mogli już od 10 maja.

Co ze szczepieniami dla grupy 12-15?

Już na dniach Europejska Agencja Leków ma wydać decyzję o dopuszczeniu szczepionki firmy Pfizer dla nastolatków w wieku 12-15 lat. Ponadto po oficjalnej decyzji EMA rząd planuje wielką akcję szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi. Jak donoszą reporterzy RMF FM już od września szczepienia dla tej grupy mają się odbywać w szkolnych gabinetach lekarskich. Wówczas zostaną też pominięte wszelkie procedury związane z rejestracją na rzecz złożenia deklaracji.

źródło: RMF24

ZOBACZ TEŻ:

  1. Europejska Agencja Leków zmienia zalecenia co do szczepionek Pfizera. Wiadomo dlaczego
  2. Szczepienia dzieci przeciwko koronawirusowi. Stany Zjednoczone już podjęły decyzję
  3. Aleksander Kwaśniewski o szczepieniach: nie ma co wybrzydzać

Zobacz również: