Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat szczepień.

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat szczepienia, m.in. wzbudzającą kontrowersję szczepionką firmy AstraZeneca. Były prezydent mówił również w imieniu swojej małżonki. 

Były prezydent podczas rozmowy z faktem wyraził swoje stanowisko w związku z tematem szczepionek. Wypowiedział się również na temat ostatnio bardzo kontrowersyjnej kwestii, a mianowicie szczepienia preparatem firmy AstraZeneca.

Przypomnijmy, że Aleksander Kwaśniewski skończy w tym roku 67 lat. Małżonka prezydenta Jolanta Kwaśniewska zaś skończy 66 lat. Znajdują się więc w grupie wiekowej, która właśnie jest szczepiona. Była para prezydencka czeka jeszcze na swoją kolej. W związku z ostatnimi problemami z systemem rejestracji do szczepień może to jeszcze trochę potrwać.

Aleksander Kwaśniewski o szczepieniach

Były prezydent w ostatniej rozmowie z „Faktem” podkreślał swoją chęć do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Dodajmy, że Aleksander Kwaśniewski i jego małżonka przeszli już koronawirusa.

   „Jesteśmy w tej chwili ozdrowieńcami. Wskazany jest dwumiesięczny odstęp po przebyciu choroby, a że z choroby wyszliśmy na początku marca, więc podejrzewam, że nasze szczepienie byłoby w maju” – stwierdził Kwaśniewski.

Kwaśniewskiego zostano również o jego preferencje co firmy preparatu, którym myśli się zaszczepić. Pytanie dotyczyło przede wszystkim tego, czy mógłby zaszczepić się szczepionką firmy AstraZeneca.

    „Nie ma co wybrzydzać, tylko należy się zaszczepić! To w skali światowej jedyny sposób, żebyśmy z Covidem wygrali” – mówił.

źródło: o2.pl, fakt.pl

[irp]

[irp]

Zobacz również: