wybuch gazu

Niestety, potwierdziły się dramatyczne informacje. 11-letni Sebastian z Katowic, który był poszukiwany przez całą Polskę nie żyje. Znaleziono jego ciało, a śląska policja nie ma już najmniejszych wątpliwości, że chłopiec został zamordowany. Zatrzymano 41-letniego mężczyznę, podejrzewanego o uprowadzenie i zabicie 11-latka.

11-letni Sebastian nie żyje. Został zamordowany

Stało się najgorsze. 11-letni Sebastian z Katowic nie żyje. Chłopiec został porwany i zamordowany. Za wszystkim miał stać 41-letni mężczyzna z Sosnowca, który już jest w rękach policji.

Póki co mundurowi nie ujawniają więcej szczegółów. „Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w #Katowice ustalili i zatrzymali 41-letniego sosnowiczanina, mogącego mieć związek z wczorajszym zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic.” – czytamy w mediach społecznościowych Śląskiej Policji.

„Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w #Sosnowiec ukryte ciało chłopca. Na miejscu pracują policyjni technicy i śledczy pod nadzorem prokuratora.” – możemy przeczytać we wpisie, który pojawił się na stronach Śląskiej Policji wczoraj późnym wieczorem.

Poszukiwania 11-latka trwały od sobotniego wieczoru, kiedy to jego zaginięcie zgłosiła mama. W poszukiwania zaangażowanych było wiele osób, między innymi policja, straż pożarna oraz ochotnicy. „Ciało chłopca znaleziono kilka kilometrów od Dąbrówki Małej w Katowicach, gdzie mieszkał. Sprawca miał zawieźć go tam samochodem. Zatrzymany wskazał miejsce ukrycia zwłok 11-latka.” – donosi portal Wirtualna Polska.

Wiadomo też, jak udało się zatrzymać 41-letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni. „41-latka udało się zatrzymać dzięki zabezpieczonym zapisom z kamer monitoringu, które zarejestrowały samochód należący do mężczyzny. Funkcjonariusze prześledzili też jego dalszą drogą.” – czytamy na WP.

źródło: Wirtualna Polska, PAP, Facebook

  1. Gorzkie słowa Katarzyny Dowbor o TVP. Poznaliśmy kulisy jej zwolnienia
  2. Dworczyk potwierdza. Rząd ma nowy pomysł, jak zachęcać do szczepień. Nowe korzyści
  3. Nie żyje co najmniej 20 osób. Olbrzymia tragedia podczas ultramaratonu górskiego

Zobacz również: