fot. ilustracyjna, źródło: mappingmegan.com

Mińsk: wstrzymano lot samolotu linii Lufthansa do Frankurtu. Taką informację przekazały media niezależne około godzinę temu. Jak po czasie przekazały władze lotniska otrzymano maila o treści mówiącej o zamiarze dokonania aktu terrorystycznego.

Na maila lotniska przyszła wiadomość od nieustalonych osób o zamiarze dokonania ataku terrorystycznego na samolot LH1487 linii lotniczych Lufthansa, lecącego do Franfurtu. Wylot był planowany na godz. 14:20 (13:20 w Polsce). Boarding pasażerów został wstrzymany – głosił komunikat portu lotniczego w Mińsku.

Niedługo później podano też informację, iż trwają procedury powtórnej kontroli pasażerów i bagażu. Po godzinie 15.00 czasu polskiego pojawiła się kolejna informacja, że zakończono już przeszukanie. Informacja o zamachu nie potwierdziła się – przekazano też. Samolot jednak wciąż nie wystartował, pomimo, iż po pierwszym opóźnieniu podano, iż lot przeniesiono na 15.20. Przyczyn jednak nie podano.

Mińsk: wzmożona ostrożność na lotnisku?

Informacja o możliwości zagrożenia bombowego była o tyle bardziej niepokojąca, że była to kolejna sytuacja w odstępie zaledwie jednego dnia. Jeszcze w niedzielę Białoruś poinformowała lecący nad jej terytorium z Aten do Mińska samolot Ryanair o zagrożeniu bombowym na pokładzie. Wówczas samolot zmuszono do lądowania.

Białoruskie władze zatrzymały obecnego na pokładzie białoruskiego opozycjonistę i dziennikarza Ramana Pratasiewicza. Zatrzymano również podróżującą z nim Rosjankę, która jest też jego partnerką.

Działania Białorusi potępiło wczoraj wiele państw, w tym Polska, zarzucając jej władzom złamanie prawa międzynarodowego, piractwo, „terroryzm państwowy” i „porwanie samolotu”, a także domagając się wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia i zdecydowanej reakcji społeczności międzynarodowej – czytamy w artykule portalu RMF24.

źródło: RMF24.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje co najmniej 20 osób. Olbrzymia tragedia podczas ultramaratonu górskiego
  2. Ogromny pożar w elektrowni Bełchatów. Strażacy walczą z żywiołem (WIDEO)
  3. Napadł na dziewczynkę i dorosłą kobietę. Szuka go policja. Są nowe informacje i zdjęcie mężczyzny

Zobacz również: