nowa partia sejm rp

Po sukcesie, jaki w sondażach wyborczych notuje ugrupowanie Szymona Hołowni, Polska 2050, widać, że na scenie politycznej jest jeszcze wiele miejsca, które mogą zagospodarować właśnie nowe ugrupowania. We wszystkich sondażach sporo osób wciąż nie wie na kogo głosować, a ten fakt może wykorzystać partia, która zamierza się wkrótce zarejestrować. „Będzie reprezentowała interesy zwykłych ludzi” – czytamy.

Michał Kołodziejczak z Agrounii tworzy własną partię

Choć początkowo wydawało się, że Michał Kołodziejczak może pójść ramię w ramię z inną partią polityczną, to jednak okazało się, że jest od tego daleki. Mało tego. Teraz zapowiedział utworzenie własnego ugrupowania politycznego. Czy nowa partia wstrząśnie polską sceną polityczną? Zapowiedzi są huczne, a o wszystkim, jak zwykle zdecydują wyborcy.

„Dzisiaj jest już po decyzji. Będziemy chcieli stworzyć silną partię, która będzie reprezentowała interesy zwykłych ludzi, która nie pozwoli na oszukiwanie nas i mówienie, że decyzje ma za nas podejmować ktoś inny.” – wyjawił na łamach radia RMF FM, lider ruchu Agrounia, Michał Kołodziejczak.

Kołodziejczak to osoba znana między innymi z protestów w Biedronce, kiedy ukazywał nieprawidłowości w oznaczeniach owoców i warzyw. Zagraniczne produkty miały polskie etykiety na kartonach. Od wielu miesięcy Michał Kołodziejczak walczy o interesy wsi i polskich hodowców. Przez niektórych został okrzyknięty nawet mianem nowego Andrzeja Leppera. Nie wiadomo jednak, czy będzie w stanie odnieść aż taki polityczny sukces, jak nieżyjący już lider Samoobrony, który przecież tworzył rząd.

Przy okazji zapowiedzi budowy nowej partii, Michał Kołodziejczak wbił też szpilkę Prawu i Sprawiedliwości. „PiS jest podstępnym, chytrym lisem. Po tych dwóch latach, które za chwilę miną od wyborów widać, że oszukali. Nie spełnili praktycznie żadnej obietnicy, która dotyczyła wsi i to nie tylko rolników, ale mówimy o szeroko pojętej prowincji.” – grzmiał na antenie radia RMF FM.

Oberwało się także Ludowcom, którzy na sztandarach mają interes polskiej wsi, a zdaniem Kołodziejczaka niekoniecznie go realizują. „Dzisiaj myślę o tym jak skutecznie zbudować struktury w całym kraju, jak skutecznie nakłonić Polaków do tego, by ci którzy mieszkają na wsi nie uwierzyli PSL-owi, ani PiS-owi.” – mówi wprost lider Agrouni.

źródło: RMF FM

  1. Jasnowidz potwierdza wizję Jackowskiego. Jesienią będziemy mieć przerażenie w oczach?
  2. Jarosław Kaczyński zauroczony w starszej od siebie kobiecie. Nieznane fakty z prywatnego życia prezesa wyszły na jaw
  3. Z Prawa i Sprawiedliwości do Szymona Hołowni. Ogłoszono polityczny transfer roku

Zobacz również: