Szymon Hołownia, Polska 2050
fot. Youtube

Z całą pewnością ten transfer można określić mianem politycznego transferu roku. Szymon Hołownia i jego ugrupowanie Polska 2050 wzmacnia swoją reprezentację w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Na stronę Hołowni przeszedł prof. Wojciech Maksymowicz. Do niedawna członek Porozumienia, który należał do klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. 

Wojciech Maksymowicz dołącza do obozu Szymona Hołowni

Ta informacja zaskoczyła opinią publiczną. Nawet wtedy, kiedy po cichu w kuluarach mówiło się o tym, że Wojciech Maksymowicz szuka nowego politycznego sojusznika. „Do naszego składu dołącza w Sejmie wielki autorytet medyczny prof. Wojciech Maksymowicz. Bardzo się cieszę, że będziemy mieć tak dobrego specjalistę w naszym gronie.” – przekazała podczas konferencji prasowej Hanna Gill-Piątek z Polski 2050 Szymona Hołowni. „Ufając wiedzy i determinacji ludzi Polski 2050 postanowiłem się do nich przyłączyć i razem naprawiać Polskę.” – komplementował swoje nowe ugrupowanie prof. Wojciech Maksymowicz.

Maksymowicz ostro odniósł się także do tematu, który jest mu bliski, a więc opieki zdrowia. „Całość opieki zdrowotnej wymaga prawdziwej naprawy, przemyślanych rozwiązań, systemowego zagwarantowania wzrostu nakładów na opiekę zdrowotną. Zamiast programu dla większej efektywności przychodni i szpitali, urzędnicy przygotowali dalszą drastyczną biurokratyzacje, zamordyzm i centralizację. PiS forsuje powrót do czysto PRL-owskiego centralizmu.” – przekazał swoje cele podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Wojciech Maksymowicz odszedł z klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość 14 kwietnia, a więc nieco ponad miesiąc temu. Było to pokłosiem pojawiających się plotek o tym, że prowadził nieetyczne eksperymenty, a także zleconej w tym zakresie kontroli. „Granice zostały przekroczone. Nigdy nie prowadziłem ja, ani mój zespół, badań na żywych płodach, na zwłokach ludzkich. Życie ludzkie jest dla mnie najwyższą wartością” – mówił wówczas Maksymowicz.

Do dzisiaj pozostawał jednak członkiem Porozumienia, czyli koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości. Teraz jednak odchodzi z ugrupowania Jarosława Gowina i zasila nową, polityczną siłę po stronie Polski 2050 Szymona Hołowni.

źródło: Interia.pl, Onet.pl

  1. Strzelanina na północy miasta. To jedna z największych akcji policyjnych w ostatnim czasie
  2. Tusk przejmie stery w Platformie Obywatelskiej? Nowe informacje nie pozostawiają złudzeń
  3. Nie żyją dwie młode osoby. Policja udostępniła zdjęcia ku przestrodze

Zobacz również: