Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdziło, że przyszli rodzice będą mogli zgarnąć spore pieniądze z budżetu państwa. Mowa nawet o 54 tysiącach złotych wsparcia.

Jeszcze więcej pieniędzy dla rodzin z dziećmi

Znany serwis money.pl informuje, iż polscy rodzice będą mogli otrzymać jeszcze większe wsparcie z budżetu państwa niż do tej pory. Informację o dodatkowych pieniądzach dla rodzin potwierdziło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. „Jeśli chodzi o rodzicielski kapitał opiekuńczy, to świadczenie to będzie przysługiwało, kiedy urodzi się drugie dziecko, wówczas rodzice będą mogli skorzystać z tego kapitału. Rodzice będą mogli dowolnie wybrać, czy przez rok pobierają po tysiąc złotych, czy po 500 zł przez dwa lata” – wyjaśniła Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Jak zauważają dziennikarze serwisu money.pl ów kapitał opiekuńczy to tak naprawdę kolejne 500+. Rodzic może wybrać, czy woli otrzymywać dodatkowe 500 złotych przez dwa lata, czy też 1000 złotych przez 12 miesięcy. Ważne, iż te środki będą przysługiwać na drugie dziecko między 1. a 3. rokiem życia. Takie samo wsparcie ma się należeć na kolejne dzieci.

To jednak nie koniec. Rodzice mogą liczyć na dodatkowe 2 tysiące złotych przez rok, jeśli trzecie dziecko pojawi się w trzy lata po drugim. „Jeśli dziecko urodzi się w odstępie do 3 lat od poprzedniego, to rodzicom będzie przysługiwać kwota podwojona, czyli 24 tys. zł. Dotyczy to zarówno drugich, trzecich jak i kolejnych dzieci” – tłumaczą przedstawiciele Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Jak to wyglądać będzie w praktyce? Rodzina z dwójką dzieci, która spełnia opisane powyżej wymogi może otrzymać w ciągu roku dodatkowe 24 tysiące złotych. Natomiast rodzice z trójką pociech, które kwalifikują się do otrzymania wsparcia, zgarną nawet 54 tysiące złotych.

Źródło: money.pl

  1. Królowa Elżbieta II niespodziewanie straciła przyjaciela. Miał jej pomóc przeżyć żałobę po śmierci męża
  2. Amsterdam: strzelanina na północy miasta. To jedna z największych akcji policyjnych w ostatnim czasie
  3. Polsat: popularny program znika z anteny. Wiemy czym zastąpi go stacja

Zobacz również: