Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Stabilizuje się sytuacja koronawirusowa w Polsce, a to oznacza, że rząd szykuje kolejną konferencję prasową, na której opinii publicznej zostaną przekazane decyzje dotyczące obostrzeń. Te już zostały podjęte w kuluarach, do których zajrzeli dziennikarze Wirtualnej Polski. Sporo się zmieni! Adam Niedzielski ogłosi to w ciągu najbliższych godzin!

Dzisiaj rząd ogłosi ważne decyzje w sprawie obostrzeń

Wszyscy zastanawiamy się, jakie decyzje podejmie rząd w sprawie obowiązujących aktualnie obostrzeń. Nasz optymizm przygasł nieco, kiedy przed kilkoma tygodniami, Adam Niedzielski zamknął kraj na weekend majowy. Teraz jednak okazuje się, że powiało właśnie świeżym optymizmem. Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do informacji, które około południa powinien przekazać opinii publicznej Minister Zdrowia. Będzie luzowanie obostrzeń!

„Już w środę poznamy rządowy plan odmrażania poszczególnych branż gospodarczych w Polsce.” – czytamy we wstępie materiału, opublikowanego na łamach Wirtualnej Polski. „Do restauracji, a właściwie do restauracyjnych ogródków, będzie można pójść w połowie maja. Z kolei na hotelowy odpoczynek, w sanitarnym reżimie, będzie można się udać tydzień wcześniej. To jednak nie koniec harmonogramu zmian.” – informują dziennikarze największego portalu internetowego w Polsce.

Konferencja Ministra Zdrowia powinna rozpocząć się dzisiaj około godziny 11:00. Decyzję odnośnie obostrzeń powinniśmy poznać zatem jeszcze przed południem. Oczywiście, jak to zwykle w tego typu sprawach bywa, wszystko może się delikatnie opóźnić. Do tej pory jednak, doniesienia czy to Wirtualnej Polski czy to RMF FM niemalże w 100% pokrywały się z decyzjami rządu. Jeżeli i tym razem będzie podobnie, to Adam Niedzielski z Mateuszem Morawieckim wleją w serca Polaków sporo radości. Radości, która pokaże, że wreszcie odważnymi krokami wracamy do normalności.

Dziennikarze zdradzają szczegóły decyzji rządu

Realne jest otwarcie od następnego weekendu w maju, czyli 8-9 maja, galerii handlowych, a także sklepów budowlanych. Ich otwarcie ma nastąpić najpóźniej 10 maja w poniedziałek.” – donosi Wirtualna Polska. „Rząd chce otworzyć w drugi weekend maja, również hotele i ośrodki wypoczynkowe. Od weekendu 8-9 maja miałyby być one otwarte przy oferowaniu 50 procent miejsc, a otwarcie miałoby nastąpić najpóźniej 10 maja w poniedziałek.” – czytamy o kolejnych przeciekach, których źródła, zdaniem Wirtualnej Polski, sięgają Kancelarii Premiera.

Wiadomo także, że co z restauracjami. Oczywiście nieoficjalnie, bo na potwierdzenie tych wieści musimy poczekać do konferencji Adama Niedzielskiego, która powinna rozpocząć się około godziny 11. „Trzeci majowy weekend, czyli 15-16 maja. Wtedy będziemy mogli usiąść w restauracyjnym ogródku, oczywiście uwzględniając wszystkie obostrzenia.” – informuje WP.

źródło: Wirtualna Polska, mat. prasowe

  1. Przerażające doniesienia o synu Krzysztofa Krawczyka. Tak źle jeszcze nie było, ale pojawia się światełko w tunelu
  2. Prof. Simon mówi o trzeciej dawce szczepionki. Kto powinien ją przyjąć?
  3. Zatrzymano 3 policjantów podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Mowa o prowadzeniu klubów go-go i wyłudzaniu pieniędzy

Zobacz również: