foto: TVN24 [zdjęcie ilustracyjne]

Jak nieoficjalnie donosi reporter RMF FM doszło do zatrzymania 3 funkcjonariuszy policji. Mężczyźni są podejrzani o udział w grupie przestępczej. Co więcej jeden z nich miał być jej założycielem. Grupa zajmowała się prowadzeniem klubów go-go, gdzie wyłudzano pieniądze.

Grupa prowadząca kilka takich lokali miała wyłudzać pieniądze z kart kredytowych klientów odwiedzających nocne kluby. Proceder ten ujawniono w prowadzonym śledztwie. Wedle ustaleń RMF Centralne Biuro Śledcze przeprowadziło duże akcje w Warszawie oraz we Wrocławiu. Do zatrzymań doszło w ten weekend.

[irp]

Czym zajmowano się klubach nocnych?

Kluby go-go działają na wszystkim nam znanych zasadach. Jednak te konkretne kluby nie kończyły swojej działalności jedynie na „zadowoleniu” swoich klientów. Z informacji podanych przez rozgłośnię podczas pandemii działały aż 3 takie kluby zarówno we Wrocławiu jak i w stolicy.

Podczas śledztwa wykazano, że najprawdopodobniejszym scenariuszem jest to, że do napojów klientom dodawano nielegalne substancje. Miały one powodować ograniczenie możliwości psychofizycznych osób, które je zażyły. Śledczy dostali informacje o ok. 50 klientach, którzy stracili nawet do 200 tys. złotych. W tym również cudzoziemcy. Zebrany przez śledczych materiał dowodzi również o zaciągnięciu pożyczki na 70 tys. złotych, która w ciągu godziny została wypłacona w lokalu.

[irp]

Kluby go-go prowadzone przez policjantów?

Podczas śledztwa ujawniono kilkanaście powiązań z różnymi osobami. Stąd też oprócz 3 funkcjonariuszy policji zatrzymano również kilkanaście kolejnych osób zamieszanych w przestępstwo. Zatrzymani policjanci należeli do garnizonu warszawskiego, zaś na co dzień pracowali w pionie prewencji. Jak wspomnieliśmy jeden z nich ma usłyszeć zarzuty stworzenia grupy przestępczej oraz kierowanie nią.

Sprawę prowadzi i dolnośląski wydział zamiejscowy prokuratury krajowej. Oprócz tego zainterweniowało też policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych. Na dziś jest zaplanowano posiedzenia w sprawie aresztów dla zatrzymanych, które mają odbyć się we Wrocławiu.

źródło: RMF24/PAP

[irp]

Zobacz również: