Świat według Kiepskich

„Świat według Kiepskich” gości na naszych ekranach od ponad 22 lat. Właśnie pojawiła się wiadomość, która zaskoczyła część wielbicieli serialu. Po śmierci dwóch, kluczowych dla fabuły hitu Polsatu aktorów spekulowano, że być może oznacza to koniec produkcji. Tymczasem, Marzena Kipiel-Sztuka (serialowa Halinka Kiepska – przyp. red.) przekazała niespodziewane wieści.

„Świat według Kiepskich” bez dwóch kluczowych postaci

Bez wątpienia minione miesiące były bardzo ciężkie zarówno dla produkcji serialu, jak i jego fanów. Oprócz kilkumiesięcznej, przymusowej przerwy na planie hitu spowodowanej pandemią, ekipa „Świata według Kiepskich” musiała pożegnać dwóch aktorów.

Najpierw, w październiku ubiegłego roku, zmarł Dariusz Gnatowski. Niezapomniany Arnold Boczek, czyli sąsiad Ferdka w serialu „Świat według Kiepskich”, zmarł w wieku 59 lat. Prawdopodobnie przyczyną śmierci aktora było zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa.

Kilka miesięcy później fanami produkcji wstrząsnęła informacja o zgonie Ryszarda Kotysa. Chociaż odtwórca roli Mariana Paździocha zmarł z powodu koronawirusa, to tak naprawdę jego problemy zdrowotne ciągnęły się już od kilku lat. Niezbyt dobra kondycja 88-latka spowodowała, iż jego rola w serialu „Świat według Kiepskich” została dość mocno ograniczona. Nikt jednak nie myślał poważnie o tym, że aktora zupełnie zabraknie na planie serialu.

Z pewnością wielu fanów opowieści o Ferdku Kiepskim nie wyobrażało sobie, iż serial może przetrwać bez dwóch kluczowych bohaterów. W końcu Boczek i Paździoch to niemalże kultowe postacie. Niektórzy obawiali się, że „Świat według Kiepskich” zniknie z anteny Polsatu. Tymczasem, pojawiła się znakomita informacja.

Produkcja nie schodzi z anteny Polsatu

Marzena Kipiel-Sztuka przekazała radosną informację. Otóż nagrano pierwsze odcinki nowej serii produkcji. Serialowa Halinka Kiepska przyznała jednak, iż praca przy hicie Polsatu nie jest już taka sama jak kiedyś. Ekipa wyraźnie odczuwa brak Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa. „Było czuć ich nieobecność. Niestety taka kolej rzeczy, że ludzie umierają i trzeba sobie jakoś radzić i iść do przodu z podniesioną głową. Świat się kręci dalej bez Boczka czy Paździocha i produkcja staje na głowie, by odcinki bez nich były dalej ciekawe. Oni na pewno chcieliby, aby serial był dalej kontynuowany i by się nie załamywać. Dajemy z siebie wszystko co możemy, na pewno nikt nie zapełni po nich pustki, ale trzeba dać szansę nowym bohaterom i wątkom.” – zdradziła aktorka.

Oczywiście wiadomość o kontynuacji serialu podzieliła widzów. Część osób cieszy się, iż nadal będzie mogła śledzić historię Ferdka Kiepskiego. Są jednak i tacy, którzy uważają, że bez Arnolda Boczka i Mariana Paździocha „Świat według Kiepskich” nie będzie już taki sam.

Źródło: Fakt

  1. ISIS publikuje drastyczne wideo i ostrzega chrześcijan. Szybka reakcja służb
  2. Czarnek zapowiada zmiany w edukacji. Stwierdził, że „mamy do czynienia z wojną”
  3. Szokujące odkrycie. W Wuhan wiedziano już od 2014 roku? Naukowiec nie ma wątpliwości

Zobacz również: