Michał Dworczyk
Maciej Kulczyński, PAP

W ostatnich dniach trzecia fala koronawirusa powoli zaczyna wyhamowywać. Hamować nie zamierza za to rząd, który właśnie ustami Michała Dworczyka ogłosił nowe decyzje. Choć przebąkiwano od nich od dłuższego czasu, to mało kto spodziewał się, że wejdą w życie już teraz.

Michał Dworczyk i rząd podjęli dwie kluczowe decyzje

O wszystkim dowiedzieliśmy się oficjalnie dzisiaj, czyli we wtorek rano. Michał Dworczyk potwierdził wczorajsze ustalenia. Rząd już nie czeka i pomimo problemów z dostawami poszczególnych partii szczepionek, przyspiesza cały ten proces. Zmieniają się też pewne przepisy dotyczące szczepień.

We wtorkowy poranek rząd ogłosił zmiany w harmonogramie szczepień. „Od poniedziałku przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników.” – przekazał Michał Dworczyk. Podano harmonogram aż do 9 maja, kiedy to właśnie w tym dniu będą mogły rejestrować się roczniki 2000-2003. Oznacza to, że do 9 maja zarejestrowani na szczepienie przeciwko koronawirusowi będą wszyscy chętni.

To jednak nie jedyna zmiana. Kolejną już wcześniej, a konkretnie wczoraj, ogłosił Mateusz Morawiecki do spółki z Michałem Dworczykiem. Dzięki niej, może okazać się, że młodsze roczniki jeszcze wcześniej otrzymają swoje dawki szczepień. Zmiana weszła w życie za pomocą stosownego rozporządzenia właśnie dzisiaj.

https://twitter.com/PremierRP/status/1384412457284874240

„Jutro zostanie zmienione rozporządzenie dzięki któremu kiedy istnieje ryzyko zmarnowanie szczepionki, będzie można ją wykorzystać dla każdej osoby powyżej 18 r.ż. Te zasady były do tej pory obwarowane restrykcjami, które zostaną poluzowane.” – przekazał Michał Dworczyk.

źródło: o2.pl, PAP, mat. prasowe, TVN24

  1. Wyszła z domu z 3-letnią córeczką i nie wróciła. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
  2. Szokujące zdjęcia ze Smoleńska. Publikują je dopiero po 11 latach
  3. Monika Zamachowska zdradza kulisy rozstania z mężem. O tym nie miał pojęcia nikt

Zobacz również: