omikron
fot. Pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Wszyscy zastanawiają się, kiedy koronawirus da spokój. Mówiąc wprost, kiedy zakończy się pandemia. Eksperci różnią się jednak w swoich opiniach. Część z nich ma do przekazania optymistyczne wieści. Jeszcze inni twierdzą, że koronawirus jeszcze przez długi czas będzie uprzykrzał nam życie. Tym razem głos zabrał szef Pfizera. Albert Bourla wskazał nawet datę, kiedy powinno być już po pandemii.

Szef Pfizera mówi o końcu pandemii. Padła konkretna data

Albert Bourla, będący dyrektorem generalnym firmy Pfizer przyznał wprost, że jego fabryki już wkrótce będą gotowe, by zwiększyć produkcję kilkukrotnie. Jeżeli to się uda, to w niedługim czasie później będziemy mogli mówić o końcu pandemii.

„Jeśli nowy plan optymalizacji i przyśpieszenia produkcji i transportu szczepionek się powiedzie, jesienią lockdown będzie powoli odchodził w niepamięć.” – przyznał szef Pfizera. To oznacza, że już stosunkowo niedługo będziemy mogli zapomnieć o obostrzeniach i wrócić do normalnego życia. Oczywiście, pod warunkiem, że Bourla się nie myli. Zdania ekspertów w tej kwestii są przecież podzielone.

Przypominamy, że bardzo delikatnie z obostrzeń wycofują się kolejne kraje. W Polsce w końcówce kwietnia planowany jest powrót dzieci do szkół.

Wracając do Pfizera, to jego szef wypowiedział się także na temat problemów z dostawami szczepionek. Zauważa, że pewne kłopoty występują, ale nie należy ich wyolbrzymiać. „Wszystkich 27 krajów otrzymuje tyle, ile poprosiło. Wszystkie dawki dochodzą, dokładnie 99,9 procent. Problemem jest to, że UE jest bardzo duża i nie wszyscy dostawcy zdołali dostarczyć tyle, ile obiecali. Ale teraz przyspieszamy produkcję i sądzę, że w ciągu paru miesięcy nie będzie więcej problemów z dostępnością, wystarczy szczepionek.” – dodaje Bourla.

źródło: Corriere della Sera, o2.pl, mat. prasowe

  1. Niecodzienne sceny na konferencji. Kobieta padła niczym rażona piorunem (WIDEO)
  2. 81% skuteczności? Wyniki badań jednoznaczne, to może być przełom w walce z koronawirusem
  3. Sprawdza się szokująca wizja Jackowskiego? Przewidział to już w czerwcu 2020 roku

Zobacz również: