Dania zdecydowała się zaprzestać stosowania szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19 ze względu na obawy dotyczące zakrzepów krwi. Podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono decyzję, wydarzyło się jednak coś nieprawdopodobnego. Wszyscy zamarli na moment, po tym, jak szefowa Duńskiej Agencji Leków niczym rażona piorunem upadła bezwładnie na ziemię. W naszym tekście publikujemy nagranie wideo z całej tej sytuacji.

Sceny grozy podczas konferencji prasowej. Kobieta upadła bezwładnie na ziemię

Przez chwilę wydawać się mogło, że szefowa Duńskiej Agencji Leków zdrzemnęła się na moment, jednak kiedy błyskawicznie zaczęła przechylać się w jedną ze stron i upadła z impetem na ziemię tak wesoło już nie było. Wszystkich wystraszył olbrzymi huk. Na szczęście do kobiety podbiegło kilka osób, ułożyli ją w pozycji bocznej i udzielili pomocy.

Tanja Erichsen nie straciła przytomności, ale jak donoszą zagraniczne media, kobieta ze względów bezpieczeństwa została przewieziona do szpitala na rutynowe badania. Czuje się dobrze. Na ten moment nie wiadomo co było przyczyną omdlenia.

Wszystko, jak już nadmieniliśmy, wydarzyło się podczas konferencji, na której władze duńskie ogłosiły zaprzestanie stosowania preparatu AstraZeneca w walce z koronawirusem. U podstaw takiej decyzji stała obawa o rzadkie powikłania w postaci zakrzepów krwi.

  1. 81% skuteczności? Wyniki badań jednoznaczne, to może być przełom w walce z koronawirusem
  2. Rząd przekazał ważne informacje. Wiemy, co z powrotem do szkół i obostrzeniami
  3. Sprawdza się szokująca wizja Jackowskiego? Przewidział to już w czerwcu 2020 roku

Zobacz również: