koronawirus deltokron

Naukowcy z całego świata dwoją i troją się, aby opracować nowe metody walki z koronawirusem. Okazuje się, że teraz jesteśmy bliżej, niż kiedykolwiek wcześniej, by raz na zawsze pokonać śmiercionośnego wirusa z Wuhan. Tak przynajmniej pokazują nowe wyniki badań, a skuteczność przebadanego leku to 81%, co, zdaniem ekspertów jest bardzo zadowalające. Sprawdź szczegóły poniżej.

Ten lek na koronawirusa wykazuje 81% skuteczności

Światowe i polskie media nie mają wątpliwości, że jesteśmy coraz bliżej poznania skutecznej terapii na koronawirusa. Odpowiedzią na tę zagadkę może być preparat Regeneron, który już uzyskał pozwolenie do stosowania w nagłych przypadkach. Co o nim wiemy?

„Badania wykazały, że lek może nawet o 81 proc. zmniejszać ryzyko wystąpienia objawów COVID-19.” – czytamy w portalu abcZdrowie. Oczywiście, lek na ten moment może być stosowany wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i tak, jak zaznaczyliśmy, tylko w nagłych wypadkach. Wobec tego nie wiadomo, czy REGEN-COV, bo tak nazywa się lek, trafi do masowej produkcji, a przede wszystkim czy otrzymają go inne kraje, w tym państwa Unii Europejskiej.

Wyniki przeprowadzonych badań nad lekiem są jednak bardzo optymistyczne. „Wzięło w nich udział 1,5 tys. zdrowych osób, które mieszkały pod jednym dachem zakażonymi koronawirusem. Innymi słowy były to osoby najbardziej narażone na zakażenie i rozwój COVID-19. (…) Cześć ochotników otrzymała zastrzyk przeciwciał, a druga cześć – placebo. Po upływie 29 dni przeanalizowano dane. Okazało się, że w grupie osób, które były leczone preparatem REGEN-COV tylko u 1,5 proc. rozwinęły się objawy COVID-19, czyli u 11 osób. Żadna z leczonych osób nie wymagała hospitalizacji czy pomocy lekarskiej.” – czytamy w portalu abcZdrowie.

Wobec tego, bardzo dokładna analiza leku wykazała, że jego zastosowanie zmniejsza aż o 81% ryzyko wystąpienia objawów koronawirusa u osób zdrowych, ale mocno narażonych na zakażenie i o 31% u osób już zakażonych COVID-19.

„Dane te sugerują, że REGEN-COV może uzupełniać powszechne akcje szczepień, szczególnie w przypadku osób o wysokim ryzyku infekcji.” – przekazał dr Myron Cohen z Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill. „Lek zawiera dwa rodzaje przeciwciał – casirivimab (REGN10933) oraz imdewimab (REGN10987), co zapobiega wytwarzaniu opornych na terapię mutacji koronawirusa.” – dodaje abcZdrowie, powołując się na amerykańskie źródła.

źródło: abcZdrowie

  1. Rząd przekazał ważne informacje. Wiemy, co z powrotem do szkół i obostrzeniami
  2. Sprawdza się szokująca wizja Jackowskiego? Przewidział to już w czerwcu 2020 roku
  3. Burza na antenie Polsat News. Posłanka nieco przesadziła? Goście skwitowali sytuację śmiechem

Zobacz również: